PS4 Fat'e SSD takviyesi yapılabilir mi?

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamunaleyküm arkadaşlar, sorum yukarıdaki gibi. 2017 yılının başlarında alınmış PS4 Fat'imiz var. Haliyle fan sesi yüksek ve HDD olduğundan oyunlarda yüklenme SSD'ye alıştığımızdan çok sıkıyor. HDD tahminimce 2, 5" sanırsam. 2,5 inçlik SATA bir 512 veya 1TB bir SSD nereden baksanız şu andaki laptopumdaki PCI-e 3 M.2'lere benzer hız sunar diye umuyorum. 1TB'lik SSD alıp şu anda Windows'um kurulu olsa da eski 256'lığı PS4'e takabilir miyim? Bilmiyorum ki 256 yetmez yüksek ihtimal. SATA SSD önerebilir misiniz? Ayrıca fan sorunu için başka ne takviye yapabilirim merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD PS4'e PC'lerdeki etkiyi sağlamıyor. Yani 4-5 saniye hız artısı dışında pek bir şey beklemeyin. Cihaz oyunlarda donup kasıyorsa fan sesi yüksek bu bakımı zamanı geldiğinin göstergesi olabilir. SSD ile sorunu çözeyim kafasına girmeyin ama hiç takmayın da diyemem.

SSD PS4'e PC'lerdeki etkiyi sağlamıyor. Yani 4-5 saniye hız artısı dışında pek bir şey beklemeyin. Cihaz oyunlarda donup kasıyorsa fan sesi yüksek bu bakımı zamanı geldiğinin göstergesi olabilir. SSD ile sorunu çözeyim kafasına girmeyin ama hiç takmayın da diyemem.

Hocam bir tamirciye falan temizlettirip üstüne de SATA SSD taktırsam mantıklı olur mu? 512 GB ve 1TB SATA SSD'ler aman aman pahalı değil diye biliyorum. Temizlemeyi kendim yapabilirsem direkt SSD alıp üstüne temizleyip halledebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı