PS4 Kırıldı Mı?

Hayır, PS4' firmaya iyi para kazandırmıyor. Konsol kazandırmaz hatta yeri gelir konsolu zararına satarlar. Konsol satışı para kazandırmaz, Üyelik sistemi ve oyunlar kazandırır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nasıl kazandırmıyor?
En az oyunlar kadar kazandırıyor.
Cihazın maliyeti nedir ki ortalama 1500 TL'den satılıyor.
Fabrikasyon üretim ve alım-satım işlerinide bildiğimden çok düşük maliyeti var bu telefon, TV, PC ve konsolların.
Eğer kazandırmasaydı konsol, Sony konsol üretmez, Steam gibi bir platforma girerdi.
Ayrıca playstationdaki tüm oyunları Sony yapmıyor.
Ve yaptığı oyunlardan ancak 4 veya 5 oyundan konsol kadar kazanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ferrari alıp tüp taktırmak gibi bir şey bu da.

Oyun fiyatlarının hiçbiri mazeret değil artık. Onlarca indirim yapılıyor PSN mağazasında.

Nasıl kazandırmıyor?
En az oyunlar kadar kazandırıyor.
Cihazın maliyeti nedir ki ortalama 1500 tl den satılıyor.
Fabrikasyon üretim ve alım-satım işlerinide bildiğimden çok düşük maliyeti var bu telefon, tv, pc ve konsolların.
Eğer kazandırmasaydı konsol, Sony konsol üretmez, Steam gibi bir platforma girerdi.
Ayrıca playstationdaki tüm oyunları Sony yapmıyor.
Ve yaptığı oyunlardan ancak 4 veya 5 oyundan konsol kadar kazanabilir.
1500 TL'den satmıyor senin nasıl bi mantığın var. Cihaz firmalara 250 dolardan satılıyor mağazaların kârı ve ülkemizde KDV binince 1200-1500 TL oluyor. Yani Sony'nin cebine 1500 TL girmiyor, 900 TL'den daha az giriyor. Biraz araştırın gözünüzü seveyim tartışmaya katılmak için yazmayın biz kafamızdan uydurmuyoruz bunları. Konsolu satacak ki oyunları satsın Sony Steam gibi bi işe girse tutunamaz ki %100 bi garantisi yok olay basit önce konsolu satar ne kadar çok konsol satarsa o kadar çok aylık üyelik ve oyun satma ihtimali olur, O yüzden konsolu mümkün olduğunca ucuza satar topluluğu büyütür. Bu telefon hattı yada internet servis sağlayıcılarında da böyledir ilk yıl ucuza verir sizi abonesi yapar sonra kâr yapmaya başlar.

1500 TL'den satmıyor senin nasıl bi mantığın var cihaz firmalara 250 dolardan satılıyor mağazalar karlı ve ülkemizde KDV binince 1200-1500 TL oluyor. Yani Sony'nin cebine 1500 TL girmiyor 900 TL'den daha az giriyor. Biraz araştırın gözünüzü seveyim tartışmaya katılmak için yazmayın biz kafamızdan uydurmuyoruz bunları.
Ferrari alıp tüp taktırmak gibi bir şey bu da.

Oyun fiyatlarının hiçbiri mazeret değil artık. Onlarca indirim yapılıyor PSN mağazasında.
Ve sıfır maliyetle satıyor. oyunları PSN mağazasında satılan tüm oyunlar inanılmaz paralar getiriyor. Çünkü sıfır maliyet ve sınırsız oyuna sahipler CD masrafı Dağıtım masrafı Stok hiçbiri sorun değil sıfır masraf inanılmaz kâr oyunu 50 TL'den de satsa satışta hiç masraf yapmadığından dolayı kârlı Düşün sen bi oyun yapıyorsun kopyayı bi kere internete katıyorsun ve dünyanın her yerinde satıyor. Zaten sunucu masraflarını da PSN üyeliği 5'e katlıyor.

Son düzenleme:
1500 TL'den satmıyor senin nasıl bi mantığın var. Cihaz firmalara 250 dolardan satılıyor mağazaların kârı ve ülkemizde KDV binince 1200-1500 TL oluyor. Yani Sony'nin cebine 1500 TL girmiyor, 900 TL'den daha az giriyor. Biraz araştırın gözünüzü seveyim tartışmaya katılmak için yazmayın biz kafamızdan uydurmuyoruz bunları. Konsolu satacak ki oyunları satsın Sony Steam gibi bi işe girse tutunamaz ki %100 bi garantisi yok olay basit önce konsolu satar ne kadar çok konsol satarsa o kadar çok aylık üyelik ve oyun satma ihtimali olur, O yüzden konsolu mümkün olduğunca ucuza satar topluluğu büyütür. Bu telefon hattı yada internet servis sağlayıcılarında da böyledir ilk yıl ucuza verir sizi abonesi yapar sonra kâr yapmaya başlar.

Ve sıfır maliyetle satıyor. oyunları PSN mağazasında satılan tüm oyunlar inanılmaz paralar getiriyor. Çünkü sıfır maliyet ve sınırsız oyuna sahipler CD masrafı Dağıtım masrafı Stok hiçbiri sorun değil sıfır masraf inanılmaz kâr oyunu 50 TL'den de satsa satışta hiç masraf yapmadığından dolayı kârlı Düşün sen bi oyun yapıyorsun kopyayı bi kere internete katıyorsun ve dünyanın her yerinde satıyor. Zaten sunucu masraflarını da PSN üyeliği 5'e katlıyor.
Senden sonra araştırma yaptım, sanırım alış-satış arasında kar çok değilmiş gerçekten.
Ben en az 150-200 dolar kar ederler diye düşünürken adamlar, PS3 te zarar bile etmişler.
Ben buna dayanarak;
- Kırılsa bile alan mecburi orjinal PS4 alacağı için yine Sony kazanır dedim, mantıken.
O yüzden konuyu uzatmadan kapatalım.
Ayrıca şu KDV ve kar açıklama olayına güldüm.
İnsanları yererek biyere varamazsın.Açıklarsın.Anlarsa ve araştırırsa öğrenir.Gerisini boşver,takma fazla.

Evet, @Recep Baltaş 'ında dediği gibi PS4 çok önceden beri kırıldı. Piyasada biraz araştırmayla CFW'leri bulabilirsiniz. Ve yüklemesi donanımla uğraşmadan direk USB üzerinden hallediliyor. Daha sonra oyunun imajını test sürümü olduğuna inandırıp rahatlıkla yükleyip oynayabiliyorsunuz. Sadece gerekli olan birazcık bir araştırma.

Ek olarak 3 sayfa boyunca yaptığınız tartışma hakkında söylemeden edemeyeceğim. Korsan hakkında bilgi almak isteyene bilgi verilir, verilmez diye birşey yok. Önemli olan husus şu: Ben sana pencerenin yerini gösterip pencereyi açarım buradan atlanıyor diye. Sırf ben pencereyi açtım diye atlamak zorunda değilsin. Atlayıp atlamamak size kalmış.

Senden sonra araştırma yaptım, sanırım alış-satış arasında kar çok değilmiş gerçekten.
Ben en az 150-200 dolar kar ederler diye düşünürken adamlar, PS3 te zarar bile etmişler.
Ben buna dayanarak;
- Kırılsa bile alan mecburi orjinal PS4 alacağı için yine Sony kazanır dedim, mantıken.
O yüzden konuyu uzatmadan kapatalım.
Ayrıca şu KDV ve kar açıklama olayına güldüm.
İnsanları yererek biyere varamazsın.Açıklarsın.Anlarsa ve araştırırsa öğrenir.Gerisini boşver,takma fazla.
Haklısın, Ben seni küçümsemek,yermek istemedim sadece mantığını anlamadım.
Kusura bakma.

Kırılmıştı ama oldukça eski bir sürümdü galiba 1.80 gibi, ayrıca kırılmasına rağmen oyun yükleyemiyordunuz çünkü daha kırılan oyun yoktu.

Evet, @Recep Baltaş 'ında dediği gibi PS4 çok önceden beri kırıldı. Piyasada biraz araştırmayla CFW'leri bulabilirsiniz. Ve yüklemesi donanımla uğraşmadan direk USB üzerinden hallediliyor. Daha sonra oyunun imajını test sürümü olduğuna inandırıp rahatlıkla yükleyip oynayabiliyorsunuz. Sadece gerekli olan birazcık bir araştırma.

Ek olarak 3 sayfa boyunca yaptığınız tartışma hakkında söylemeden edemeyeceğim. Korsan hakkında bilgi almak isteyene bilgi verilir, verilmez diye birşey yok. Önemli olan husus şu: Ben sana pencerenin yerini gösterip pencereyi açarım buradan atlanıyor diye. Sırf ben pencereyi açtım diye atlamak zorunda değilsin. Atlayıp atlamamak size kalmış.
Hocam evet doğru söylüyorsunuz ama, ben bir oyunun korsan indirme linkini istesem vermezsiniz. E bu da bahsettiğiniz şeye denk geliyor.

Hocam evet doğru söylüyorsunuz ama, ben bir oyunun korsan indirme linkini istesem vermezsiniz. E bu da bahsettiğiniz şeye denk geliyor.
Ben şahsım adına konuşayım link vermem sadece yolu gösteririm. Zira piyasada aynı şey için zibilyon tane alternatif link olabilir ve bu iş korsan bir şey hakkında olduğu içinde linkini attığım yeri destekliyormuşum gibi bir imaj ortaya çıkar ki bunu hiç ama hiç istemem.

Ek olarak zaten çoğu şeyi Google, Bing, Yandex, DuckDuckGo rahatlıkla hallediyor. Önemli olan hangi linke güvendiğiniz olacaktır. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı