PS5’den bazen ses gelmiyor

Petri

Kilopat
Konsoldan ara ara ses gelmiyor. Konsolu kapatıp açınca veya yeniden başlatınca bu sorun düzeliyor. Televizyonun modeli Samsung Q95T. Eskiden Xbox Series X kullanıyordum ve onda böyle bir sorun olmuyordu. Bu arada YouTube veya başka bir uygulamaya geçince (TV içinden) ses geliyor ama PS5’den asla gelmiyor. Neden olduğuyla ilgili bir fikriniz var mı acaba?

😅Ses gelmiyor derken benim kafa donanıma gitti yanlış anladım sanırım.
Konsolu açınca ne menüde gezerken gelen sesler ne de oyunlardan bir ses geliyor. Televizyonu kapatmadan başka bir uygulamaya geçince ise oradan ses geliyor. Tabii bu dediğim olay Playstation’ı her açtığımda olmuyor. 5-6 kerede bir oluyor.

İade süresi geçmiş, şimdi servisine gondersen farkli bir televizyonda deneyecekler ve bir sorun görmedikleri için hiçbir şey yapmadan geri gönderecekler. Bu yüzden bu şekilde kullanmaya devam etmekten başka çaren yok. Cihazı farklı bir televizyonda dene, aynı problem cikiyor mu bir bak bakalım.

İade süresi geçmiş, şimdi servisine gondersen farkli bir televizyonda deneyecekler ve bir sorun görmedikleri için hiçbir şey yapmadan geri gönderecekler. Bu yüzden bu şekilde kullanmaya devam etmekten başka çaren yok. Cihazı farklı bir televizyonda dene, aynı problem cikiyor mu bir bak bakalım.
Tamamdır, bir süre başka bir televizyon kullanacağım.

İlaveten benimle aynı televizyonu kullanıp aynı sorunu yaşayan başka bir kişiyi daha buldum. Ne yazık ki yaklaşık 1 yıl önce de aynı sorun varmış.

@Nqvelist PS5’e yazılım güncellemesi geldi geçenlerde. Birkaç gündür bu sorunla karşılaşmadım. Sanırsam düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı