R9 285 veya R9 290

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cahilmuhendis

Hectopat
Daha fazla  
Sisteminizi ve güç kaynağınızı belirtir misiniz?

Performans olarak beklentin nasıl önemli olan o. Şimdi her iki ekran kartıda ultrada açıp kasmadan donmadan oynatır lâkin R9 290, R9 285'ten çok daha performanslı bir ekran kartı. R9 290 alarak ileriki zamanada yatırım yapmış olacaksın burda bir ironide var artık her iki firmada düşük güç tüketimini ve performansı bir araya getiren mimariler geliştiriyorlar.

Aradaki performans farkı azımsanmayacak şekilde ama ekran kartını iki sene kullanıp değiştireceksen R9 285 al. Değiştirmeyeceksen R9 290.

R9 290 alıpta R9 300 serisi veyahut GTX 900 maxwell serisini ve getirdikleri teknolojileri uzaktan izlemekte var.

Ben olsam az daha bütçeyi yukarı çekip GTX 970 alırdım ya da R9 300 serisini beklerdim.

Yalnız işlemcim fx 6300
Ram 4 gb 1600mhz
1tb segate 7200rpm 64mb
Zalman 600w
M5a97 r2 anakart.
Bütçem ne yazıkki kısıtlı. Pek yukarı çıkamicam. Zaten r9 265 ile çıktım yola. Sorum şudur ki.Tri x verdiğim parayı hak eder mi?

Hakeder. İşlemci asla darboğaz yapmaz. RAM de yeterli. PSU da sorun çıkaracağını sanmıyorum, ama R9 290 için PSU konusunda yine de emin değilim.

Tam olarak emim olan bir arkadaş var ise bana psu tavsiyesi yapar mı acaba. Fazla bütçemde yok. 250 de anlaşalım :)

Ah pardon bu arada düzeltme power 700W :D yeterli midir acaba üstadım?

Bu işte bütçe önemli marka olarak MSI veya ASUS almalısınız bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı