Radeon R7 240 4 GB sürücüsü çöküyor

• Konuyu başlatan Zasea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 219

Zasea

Femtopat
Daha fazla  
AMD Radeon R7 240 4 GB (Turbox) ekran kartım var. Valorant oynarken bir süre sonra AMD Radeon Software ekran kartı sürücüsü çöktü hatası veriyor. Bütün çözümleri denedim. WHQL sürücüsünü indir dediler indirdim DDU ile driver sildim fakat ne denediysem olmadı. Yardım edebilir misiniz?

Sistem:
Intel Core i5 3470 işlemci.
AMD Radeon R7 240 4 GB (Turbox) ekran kartı.
16 GB RAM (8x2)
Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Radeon R7 240 4 GB (Turbox) ekran kartım var. Valorant oynarken bir süre sonra AMD Radeon Software ekran kartı sürücüsü çöktü hatası veriyor. Bütün çözümleri denedim. WHQL sürücüsünü indir dediler indirdim DDU ile driver sildim fakat ne denediysem olmadı. Yardım edebilir misiniz?

Sistem:
Intel Core i5 3470 işlemci.
AMD Radeon R7 240 4 GB (Turbox) ekran kartı.
16 GB RAM (8x2)
Windows 10.
Isı değerleri nasıl oyunda kartının?

WattMan sorunu yaşıyorsun, AMD kartlarda kronik. Yazılımsal her seyi denedigini yazmışsın, kaliteli termal macun ile kartın macunlarını yenile, fanlarını temizle.

Bazı AMD kartlarda kronik.

Mesela RX550'de ben bir kere bile yaşamadım. 2020'den beri. Tabii herkes yaşamaz diye bir şey yok. Ama genellikle RX6600 üstü kartlarda yok.

WattMan sorunu yaşıyorsun, AMD kartlarda kronik. Yazılımsal her seyi denedigini yazmışsın, kaliteli termal macun ile kartın macunlarını yenile, fanlarını temizle.
Bazı AMD kartlarda kronik.

Mesela RX550'de ben bir kere bile yaşamadım. 2020'den beri. Tabii herkes yaşamaz diye bir şey yok. Ama genellikle RX6600 üstü kartlarda yok.

Hatırlatma:
WattMan bir hata değildir. WattMan, yazılımsal bir problem yaşadığınızda ekran kartının kendini koruma amacıyla fabrika ayarlarına döndürdüğünü söyleyen bilgilendirme mesajının kodudur. Bu çok fazla yanlış bilgiye neden olduğu için son driver güncellemelerinde kaldırıldı ve artık sadece fabrika ayarlarına döndüğünü söylüyor, hiç bir yerde de WattMan yazmıyor.

Hatırlatma:
WattMan bir hata değildir. WattMan, yazılımsal bir problem yaşadığınızda ekran kartının kendini koruma amacıyla fabrika ayarlarına döndürdüğünü söyleyen bilgilendirme mesajının kodudur. Bu çok fazla yanlış bilgiye neden olduğu için son driver güncellemelerinde kaldırıldı ve artık sadece fabrika ayarlarına döndüğünü söylüyor, hiçbir yerde de WattMan yazmıyor.

WattMan aldığın hatanın ismi, neyi zorluyorsunuz hala anlamıs degilim.

WattMan aldığın hatanın ismi, neyi zorluyorsunuz hala anlamıs degilim.
Bir şeyi zorladığımız yok dostum. Sanki tüm AMD kartları problemliymiş gibi bir algı yaratıyorsunuz yazdıklarınızla. Ben sadece kafalarda soru işareti oluşmasın diye bir bir bilgi daha yazdım. Ekran kartı, düzgün çalışmasına engel olan bir problem ile karşılaşırsa kendini sıfırlayarak problemi çözmeye çalışır. Bu ekran kartının problemli olduğu anlamına da gelmez. "AMD kartlarda kronik" bla bla falan geç yani dost.

Bir şeyi zorladığımız yok dostum. Sanki tüm AMD kartları problemliymiş gibi bir algı yaratıyorsunuz yazdıklarınızla. Ben sadece kafalarda soru işareti oluşmasın diye bir bir bilgi daha yazdım. Ekran kartı, düzgün çalışmasına engel olan bir problem ile karşılaşırsa kendini sıfırlayarak problemi çözmeye çalışır. Bu ekran kartının problemli olduğu anlamına da gelmez. "AMD kartlarda kronik" bla bla falan geç yani dost.

AMD kartlarda 6000-7000 serisi dahil WattMan hatası hala alınıyor bu da kronik yapıyor. Eski kartlarda cok daha fazla alınmasının nedeni de mimarisi lakin AMD hala cozemedi bu sorunu. Ekran kartına problemli diyen de almayın diyen de yok bizzat kendim 5-6 yıldır 5000 ve 6000 serisi kullanıyorum ve gayet memnunum.

AMD kartlarda 6000-7000 serisi dahil WattMan hatası hala alınıyor bu da kronik yapıyor. Eski kartlarda cok daha fazla alınmasının nedeni de mimarisi lakin AMD hala cozemedi bu sorunu. Ekran kartına problemli diyen de almayın diyen de yok bizzat kendim 5-6 yıldır 5000 ve 6000 serisi kullanıyorum ve gayet memnunum.
Arkadaş biz ne diyoruz sen hala WattMan hatası alıyor kartlar kronik. Lütfen bir daha çıkma karşıma.

Yeni konular

Geri
Yukarı