Ready or Not oyununda Kur'an-ı Kerim'e hakaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KumanS

Decapat
Geçtiğimiz günlerde 1.0 güncellemesi yayınlanarak tam sürüme geçiş yapan ve benim de erken erişimden bu yana arkadaşlarımla birlikte severek oynadığım, SWAT ekibinin operasyonlarını canlandırdığımız Ready or Not oyununun tam sürümle birlikte eklenen "Sins of The Father" bölümüne yerleştirilmiş çirkin bir detay dikkatimizden kaçmadı.
Operasyona Balcony tarafından girerek başlamayı seçtiğinizde önünüzdeki kapının ardında büyükçe bir hol ile karşılaşacaksınız. Bu geniş salonun solundaki sütunun bulunduğu tarafta, yerde yeşil renkte Kur'an-ı Kerim'i andıran motiflerin yer aldığı bir kitap gözümüze çarpıyor. Bilinçli olarak kutsal değerlerimize hakaret edilmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Yapılan bu saygısızlığı şikayet ederek kaldırılmasını istiyor, sizlerin de hassasiyetleriniz doğrultusunda bu konuda desteklerinizi rica ediyoruz.

20231228203823_1.jpg

20231228203716_1.jpg

Kur'an-ı Kerim'i andıran motiflerin yer aldığı bir kitap
Nasıl bu kadar eminsiniz? Bunu yapmak birisinin rastgele bir şekilde birini işaret edip sokakta şu adam bana tecavüz etti yardım edin diye çığlık atmasıyla aynı şey.

Dini bir kitap olduğunu simgelemek için oraya koyulmuş. Dini bir kitaba benzesin diye de bu desen kullanılmış. Kuran-ı kerimi simgelemek için orada değil.
Ayrıca modelleyicilerin böyle bir hataya düşeceğini zannetmem dini kitap olduğu anlaşılsın diye öyle modellenmiş ne de olsa bölümün ismi "sins of the father"

Geçtiğimiz günlerde 1.0 güncellemesi yayınlanarak tam sürüme geçiş yapan ve benim de erken erişimden bu yana arkadaşlarımla birlikte severek oynadığım, SWAT ekibinin operasyonlarını canlandırdığımız Ready or Not oyununun tam sürümle birlikte eklenen "Sins of The Father" bölümüne yerleştirilmiş çirkin bir detay dikkatimizden kaçmadı.
Operasyona Balcony tarafından girerek başlamayı seçtiğinizde önünüzdeki kapının ardında büyükçe bir hol ile karşılaşacaksınız. Bu geniş salonun solundaki sütunun bulunduğu tarafta, yerde yeşil renkte Kur'an-ı Kerim'i andıran motiflerin yer aldığı bir kitap gözümüze çarpıyor. Bilinçli olarak kutsal değerlerimize hakaret edilmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Yapılan bu saygısızlığı şikayet ederek kaldırılmasını istiyor, sizlerin de hassasiyetleriniz doğrultusunda bu konuda desteklerinizi rica ediyoruz.

Eki Görüntüle 2067402

Eki Görüntüle 2067403

Tam olarak nasıl bir hakaret var anlamadım? O kitaba ateş mi edilmesini istiyorlar ne oluyor tam olarak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı