Ready or Not oyununda Kur'an-ı Kerim'e hakaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Farz edelim ki oradaki kitap Kuran, bu durumda nasıl bir hakaret oluyor ki? Oyunu bilmiyorum, oyundaki senaryoyu bilmiyorum. Bir oyunda Kuran kullanılması, ona hakaret edildiğini göstermez ki? Ne yani, oyunda silahla Kurana ateş edilmesini, veya yakılması falan mı isteniyor? Nasıl bir hakaret var anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

Tamam da, yerleştirilmesindeki sakınca ne? Ne tür bir hakaret var? Oyunu bilmediğim için soruyorum.
Kur'an yerde durduğu için hakaret sayıyor sanırım.

Öyle ya da böyle bu kadar detaylı iyi bir oyunda bu kitabın kutsal bir kitaba benzeyebileceğini düşünüp baştan koymasalarmış iyiymiş.
Boş bir salonda etrafında kitaplık dahi olmayan bir yerde yeşil kapaklı dini motiflerin yer aldığı kitap sizce de kasıtlı olarak oraya yerleştirilmiş olamaz mı? Bunun gibi örneklerle Call of Duty gibi oyunlarda da karşılaştık gelen şikayetler üzerine kaldırarak özür mesajı yayınladılar.
Ama ortalıkta kitaplık falan yoksa çoook büyük sıkıntı.

Öyle ya da böyle bu kadar detaylı iyi bir oyunda bu kitabın kutsal bir kitaba benzeyebileceğini düşünüp baştan koymasalarmış iyiymiş.

Ama ortalıkta kitaplık falan yoksa çok büyük sıkıntı.

Feministleri üzmeyip erkekte koymasalarmış keşke onun bunun değerlerine göre oyun yapacaklarsa oyunu fonlayında istediğinizi ekleyip çıkarsınlar.

Geçtiğimiz günlerde 1.0 güncellemesi yayınlanarak tam sürüme geçiş yapan ve benim de erken erişimden bu yana arkadaşlarımla birlikte severek oynadığım, SWAT ekibinin operasyonlarını canlandırdığımız Ready or Not oyununun tam sürümle birlikte eklenen "Sins of The Father" bölümüne yerleştirilmiş çirkin bir detay dikkatimizden kaçmadı.
Operasyona Balcony tarafından girerek başlamayı seçtiğinizde önünüzdeki kapının ardında büyükçe bir hol ile karşılaşacaksınız. Bu geniş salonun solundaki sütunun bulunduğu tarafta, yerde yeşil renkte Kur'an-ı Kerim'i andıran motiflerin yer aldığı bir kitap gözümüze çarpıyor. Bilinçli olarak kutsal değerlerimize hakaret edilmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Yapılan bu saygısızlığı şikayet ederek kaldırılmasını istiyor, sizlerin de hassasiyetleriniz doğrultusunda bu konuda desteklerinizi rica ediyoruz.

Eki Görüntüle 2067402

Eki Görüntüle 2067403
Kendi masal dünyanı yaşıyorsun sanırım. Ben ortalıkta bir rezillik göremedim. Size göre benziyor olması bunu göstermez.

Saçma sapan şeylerden duyar kasmayın Kur'an-ı Kerim olduğunu geliştiriciler mi söyledi size ? Görev zaten Costa Rica'da bir otel'de geçiyor İran falan olsa hadi neyse.

Anlamıyorum bu kitap dini kitap bir görseline benziyor. Bir kitabı da yere koyacaksan böyle görselde değilde normal bir yazı koyarsın kitabın üstüne geçersin. Ama dini kitap görseline benzetilmesi bence bunun bilinçli yapıldığını gösteriyor.

Hiçbir alakası yok hocam kusura bakmayın. Kur'an-ı Kerim'i yere koymamak bizim kültürümüzde bir saygı ifadesidir ama adamlar müslüman bile değil bu bir, onun üstüne Kur'an-ı Kerim bile yazsalardı adamların mantığında o kitabın yerde olması bir hakaret değildir.

Örneğin Kabe'deki görüntülerden mutlaka görmüşsünüzdür Arapların kafasının altına Kur'an-ı Kerim ya da içinde Kur'an'dan ayetler olan kitapları koyup uyuduğunu bile görürsünüz şimdi o da mı hakaret için yapılıyor?

Kur'an-ı Kerim'i yere koymak bizim kültürümüzde saygısızlık olarak görülüyor genelde ama bu oyun Türkler için yapılmıyor sadece bunları dikkate almadan yorum yapmak yanlıştır.

Eğer oyunda Kur'an-ı Kerim olduğu bariz olan bir kitap figürü olsa ve yırtma, yakma, fırlatıp atma vs gibi bir görüntü olsaydı o zaman tamam hepimiz tepki gösterelim ama burada öyle bir şey yok. Aşırı zorlama bir yorum bu görselden Kur'an-ı Kerim'e hakaret anlamı çıkarılması.

Saçmalamışsınız. Kitapların üzerinde veya oyunda dine alenen edilen bir hakaret olsa tamamda bir kitabın motifi var diye bunu Kur'an'a yorumlamak bayağı saçmalık.

Şüphelilerden temizlenmesi gereken bir bölgede.

Farz edelim ki oradaki kitap kuran, bu durumda nasıl bir hakaret oluyor ki? Oyunu bilmiyorum, oyundaki senaryoyu bilmiyorum. Bir oyunda kuran kullanılması, ona hakaret edildiğini göstermez ki? Ne yani, oyunda silahla kurana ateş edilmesini, veya yakılması falan mı isteniyor? Nasıl bir hakaret var anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

Tamam da, yerleştirilmesindeki sakınca ne? Ne tür bir hakaret var? Oyunu bilmediğim için soruyorum.

Yere atılması bile hakaret niteliğindedir. Bölgede şüpheliler var ve öldürülen şüphelinin ayağının altında bulunuyor kitap.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı