Ready or Not oyununda Kur'an-ı Kerim'e hakaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlamıyorum bu kitap dini kitap bir görseline benziyor. Bir kitabı da yere koyacaksan böyle görselde değilde normal bir yazı koyarsın kitabın üstüne geçersin. Ama dini kitap görseline benzetilmesi bence bunun bilinçli yapıldığını gösteriyor.

Teröristlere, silahlı saldırganlara operasyon yapılan bir oyunda yerde dini motifli bir kitap görünce arkadaşın aklı nedense Kuran-ı Kerim'e kaymış.

Şimdi gelip bana din düşmanlığı yapıyorsun falan filan diye yazmayın tamamen arkadaş kudursun diye yazıyorum. Bu tür havadan nem kapan arkadaşlara yapılması gereken muamele budur.

Yalnız o Kur'an-ı Kerim değil :) Dini duygu sömürüsü yapmanın bir manası yok.
COMPLETE WORKS - LITTLE DORRIT II adlı kitabın eski bir baskısı. Sıfır halde satışı yok ancak paylaştığım linkteki gibi ikinci el satanlar mevcut. Zaten detaylı bakarsanız attığım linkteki kitabın motifleri ile sizin paylaştığınız kitabın motifleri aynı.

Nasıl bu kadar eminsiniz? Bunu yapmak birisinin rastgele bir şekilde birini işaret edip sokakta şu adam bana tecavüz etti yardım edin diye çığlık atmasıyla aynı şey.

Boş bir salonda etrafında kitaplık dahi olmayan bir yerde yeşil kapaklı dini motiflerin yer aldığı kitap sizce de kasıtlı olarak oraya yerleştirilmiş olamaz mı? Bunun gibi örneklerle Call of Duty gibi oyunlarda da karşılaştık gelen şikayetler üzerine kaldırarak özür mesajı yayınladılar.

Farz edelim ki oradaki kitap Kuran, bu durumda nasıl bir hakaret oluyor ki? Oyunu bilmiyorum, oyundaki senaryoyu bilmiyorum. Bir oyunda Kuran kullanılması, ona hakaret edildiğini göstermez ki? Ne yani, oyunda silahla Kurana ateş edilmesini, veya yakılması falan mı isteniyor? Nasıl bir hakaret var anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

Boş bir salonda etrafında kitaplık dahi olmayan bir yerde yeşil kapaklı dini motiflerin yer aldığı kitap sizce de kasıtlı olarak oraya yerleştirilmiş olamaz mı bunun gibi örneklerle Call of Duty gibi oyunlarda da karşılaştık gelen şikayetler üzerine kaldırarak özür mesajı yayınladılar.

Tamam da, yerleştirilmesindeki sakınca ne? Ne tür bir hakaret var? Oyunu bilmediğim için soruyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı