Realtek PCI-e GBE Family Controller internet vermiyor

Hocam yani temiz kurulumla düzeleceğini hiç sanmam ama deneyecekseniz deneyebilirsiniz. Ama bence kart arızalı.

Yeni Ethernet kartı almanız lazım.

Hocam bilgisayar 2 günlük niye arızaya göz yumsun? Garantiye versin daha iyi.

Hocam vatandan 2 gün önce aldım sistemi emin misiniz?

Hocam sistemi vatana götürüp gösterin size yardımcı olurlar ya değişir ya da garantiye yollarlar ama bence değişim yaparlar 2 günlük anakart sonuçta. Ama o onların bileceği iş artık o sistemi vatan götürmeniz en mantıklısı olacaktır.

Herkese merhaba, 2 gün önce yeni bilgisayarım geldi ve sorunsuz şekilde çalıştı 3 4 saat boyunca ayarlamalarını yaptım daha sonra internet gitti. Sorunu ağ ayarlarını sıfırlayıp bilgisayarı tekrardan başlatarak çözdüğümü sandım ama yine bir 3 4 saat sonra gitti aynı işlemleri yaptım yine 3 4 saat sonra gitti. Daha sonra çözüm arayışlarına girdim ve Aygıt Yöneticisi'nden Realtek PCI-e GBE family Controllerın üstünde ünlem oldugunu gördüm daha sonra 1.resimde gördüğünüz tüm driverları indirdim ve kurmaya çalıştım ve hiçbiri sorunu çözmedi. Daha sonra farklı arayışlara girdim chipset sürücülerini güncelledim, hizmetlerden birkaç ayar değiştirdim, Driver Booster indirip oradan güncellemeye çalıştım vs. ama hiçbir ilerleme kat edemedim şu an hala aynı durumdayım bilgisayarı açınca bazen hiç bazen 5 dakika bazen 1 saat 2 saat çalışıp gidiyor internet. Ne yapabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Not:3. resimdeki ağ bağdaştırıcılarının içindeki Realtek ve Bluetooth cihazı dışındakiler internet gittikten bir süre sonra kendiliğinden geliyor.

Eki Görüntüle 1878106

Eki Görüntüle 1878107

Eki Görüntüle 1878108

Eki Görüntüle 1878109

@meoslos hocam siz ayar yapmışsınız ama o ayarlardan olmasın bu başlamaması? Bence temiz kurulum yapın. Kendiniz de söylemişsiniz hizmetlerden ayar yaptım diye.

@meoslos hocam siz ayar yapmışsınız ama o ayarlardan olmasın bu başlamaması? Bence temiz kurulum yapın. Kendiniz de söylemişsiniz hizmetlerden ayar yaptım diye.

Format atınca vatan bir şey demez herhalde?

Yeni konular

Geri
Yukarı