RTX 3050 sistem Valorant 80-90 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

m1cope

Kilopat
RAM
8 gb
Ekran kartı
RTX 3050
Benim bilgisayar bu

Valorant'ta fotodaki ayarlarla 80-90 civarı FPS alıyorum. Normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    605,3 KB · Görüntüleme: 52
1- Denetim Masası'ndan yüksek performansı seçin.
2- Driverları güncelleyin.
3- Prizde deneyin.
4- Oyunu RTX 3050 ile açtığınıza emin olun dahili ekran kartı ile açılmış olabilir.
5- Windows Update yapın.
6- GeForce Experience'tan Valorant'ı başlatın.
Bunlar temel ayarlardır hala da FPS artmıyorsa öncelikle Valorant'a destek talebi yollayın bir sürü ayar gönderiyorlar. Gene de sorun çözülmez ise garantiye yollamayı deneyebilirsiniz.
6 dışında hiçbiri işe yaramadı. Onu denemedim henüz. Akşam deneyeceğim.

Evet biraz da fark edersiniz ama ben de 8 GB RAM kullanmaktayım (GTX 1050 var) 150-200 FPS arası alıyorum.
İşte onu anlamıyorum. RTX3050 ile bu fps canımı sıkıyor.

Yanlış yazmışım pardon. Sürekli olarak şarjda kullanıyorum.

Bunu farklı oyunlar için söylemişlerdi ama Valorant için de mi geçerli bu?
Biraz öyle evet, 8 gb ram eklemek ve grafik ayarlarını arttırmak fps'inizi gözle görülür derecede arttıracağını düşünüyorum. Çok izlekli görselleştirme seçeneğini açmak işlemcinizin tüm çekirdeklerinin kullanılmasını sağlayacağından o da fps'inize katkıda bulunacaktır.

Bir de işlemcinin GPU sunu kullanıp dener misiniz 3050 Valorant da düşük FPS alıyor diye bir şey okudum.
Nasıl yapacağım onu?

Biraz öyle evet, 8 gb ram eklemek ve grafik ayarlarını arttırmak fps'inizi gözle görülür derecede arttıracağını düşünüyorum. Çok izlekli görselleştirme seçeneğini açmak işlemcinizin tüm çekirdeklerinin kullanılmasını sağlayacağından o da fps'inize katkıda bulunacaktır.
Aga anlıyorum ama RTX 3050 ve 8 gb ram ile 90 fps normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı