RTX 4060 ASUS TUF A15 piyasada!

Doğrudur hocam. Bu fiyat aralığında en iyi seçenek bu olarak gözüküyor ama bilemedim de bu ısınma durumu kararsız bırakıyor. Sizce alınır mı? Yoksa başka öneriniz var mı? Zaten beklediğim için yine zam yedi PC.

Oneri veremiyorum kardesim, bu laptoplara belli olmuyor bir yil sonra kronik bir sorunu cikar suclusu ben olurum. Bir de arastirmiyorum uzun zamandir laptoplari, kendi laptopumu almadan once arastirmistim sadece. Soyleyebilecegim tek sey Asus laptoplarin gordugum kadariyla fazla isindigi.

Aynı laptop bende var oyunlarda kaç derece alıyorsun lütfen söyler misin?

Kardeşim internette birçok inceleme mevcut oradan bakarak karşılaştırma yapabilirsin. İlla söyle diyorsan Turbo modda:
Valorant Ekran kartı: 55 işlemci 70
BF5 ekran kartı 65 işlemci 87
PUBG ekran kartı 65 işlemci 83

Turbo Boost'u kapatınca bilgisayar acayip rahatlıyor. Ben belirgin FPS düşüşü yaşamadım ama 20 derece yakın düşüş oldu. Fan sesi de çok az seviyeye ulaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turbo Boost'u kapatınca bilgisayar acayip rahatlıyor. Ben belirgin FPS düşüşü yaşamadım ama 20 derece yakın düşüş oldu. Fan seside çok az seviyeye ulaştı.

Turbo'yu kaptmak bana mantıklı gelmiyor hocam zira fanların verimli çalıştığını düşünmüyorum. Bir de bir şey dikkatimi çekti ekran kartı ve işlemci hep aynı watt değerini çekiyor sizde de öyle mi?

Turbo Boost'u kapatınca bilgisayar acayip rahatlıyor. Ben belirgin FPS düşüşü yaşamadım ama 20 derece yakın düşüş oldu. Fan seside çok az seviyeye ulaştı.

Turbo Boost'u pil gücü ayarlarından mı kapattın devre dışına alıp armourt crate üzerinden mi yaptınız hocam?

Turbo'yu kaptmak bana mantıklı gelmiyor hocam zira fanların verimli çalıştığını düşünmüyorum. Bir de bir şey dikkatimi çekti ekran kartı ve işlemci hep aynı watt değerini çekiyor sizde de öyle mi?

Laptop gelince format sonrası kablo ile modeme bağla oradan Wi-Fi aktif olur. Sonra MyASUS'u indir BIOS, sürücüler orada gözükür güncellersin. Bluetooth yüklenmezse ASUS'un sitesine gir oradan kendi laptopunu bulup MediaTek olan driveri yükle tamamdır.

Ben de bir Turbo mod ile dener sonra turbosuz denerim hocam bugün teslimi gerçekleşirse ürünün detaylı bilgi veririm ben de.

Fabrika ayarlarıyla sistem internette gezinirken bile Turbo Boost açıp sıcaklıkları yükseltebiliyor. Forumda bunu Turbo Boost'u kapatarak çözüyorlar, ben Turbo Boost'u kapatmak yerine slient modda Max CPU kullanımını %50ye ayarlayarak çözdüm. Bu sayede günlük kullanımda(sessiz mod aktifken) Turbo Boost açmıyor ve 50 derece civarlarında çalışıyor. Oyun oynayacağım zaman ise performans moduna alıyorum ve Turbo Boost açılıyor.

Isı değerlerimi ben beğendim şahsen işlemci ve ekran kartı gayet güzel soğutuluyor değerleri şöyle vereyim fotoğraf almayı unuttum oyun içinde.

Turbo Boost açık performans ve Ultra mod: CPU = 81 GPU = 71.
Turbo Boost kapalı performans: CPU = 68-75 arası GPU = 65-70 arası.

Oyunları 30 dk çalıştırdım sabit ve değişken FPS aldım mekana ve animasyona göre değişiyor.

Turbo Boost açıkken FPS = 85-95
Turbo Boost kapalıyken FPS = 77-83

Oyunu Ultra ayarlar DLSS kalite keskinlik 45 de oynadım.

WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 22.18.41.jpg

WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 22.18.50.jpg

WhatsApp Görsel 2023-05-18 saat 22.18.33.jpg

Görüntü oluşturmadaki gecikme DLSS'i kapatıp oynadığımda gerçekleşti ama oyunda bir sıkıntı yoktu gayet akıcıydı yarın Cyberpunk2077 testlerini de paylaşırım.

Geri
Yukarı