RTX 4060'lı sistemde yayın açıkken FPS düşmesi oluyor

iamthehypnos

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, herkese iyi günler.
Sistem özelliklerim.
Gigabyte B450 mk.
Ryzen 5 5600.
Gigabyte eagle OC RTX 4060.
16 GB RAM.
500 GB M.2 SSD.
Aryond 27 inç 240 Hz monitör.
Thermalright Phantom spirit kule tipi soğutucu.
Yayıncılık yapmaya çalışıyorum ancak son 1 aydır Valorant'ta FPS düşmesi problemi yaşıyorum, yayın kapalıyken herhangi bir problem yok 250 300'den 500'e kadar değişiyor FPS. Ortalama 350-400 FPS oynuyorum. Ancak yayındayken 200-250'ler düşüyor evet bu normal bu durum biliyorum. Bazen oyunu sanki 60 Hz oynuyormuş gibi hissediyordum. Son 1 ayda yayındayken oyun aşırı derecede kasıyormuş hissi veriyor. Çok fazla FPS düşmesi yaşıyorum ve ort. 100-150 FPS alıyorum. Off streamde herhangi bir sorun yok dediğim gibi işlemci sıcaklığım çok fazlaydı, 95 96 derecelerde geziyordu hep sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyordum, 1 hafta önce kule tipi soğutma aldım. İşlemci sıcaklığım 50 60'larda geziyor şu an o sorunu çözmeme rağmen. Yayın açıkken hala aynı FPS düşmesi problemi yaşıyorum. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu tahmin etmiyorum. Format atmayı düşünüyordum ama öncesinde belki bilen birileri vardır diye sizlere danışmak istedim. Bilen bu durumdan anlayan birileri yardımcı olabilir mi?
https://www.us erbenchmark.com/UserRun/67794573 benchmark testi yaptım şimdi böyle sonuç aldım.

OBS'te, işlemci ağırlıklı ya da ekran kartı ağırlıklı diye bir ayar olması lazım. Ekran kartını seçersen daha iyi olur.
NVIDIA'nınki NVENC'ydi adı sanırım. X264 işlemci.

Geri
Yukarı