RTX 4070 Super vs RTX 4070 Ti Super

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben Buğra, yakın bir zamanda kendime PC toplayacağım. Oyun için PC toplayacağım.
Her oyunu oynamak istiyorum da, 2K kullanıyorum ortak PC kullanıyorum şu an. Kararsız kaldım bu ekran kartlarından birisini alacağım.
2K monitör kullanıyorum. Aralarında farklar nedir acaba bu ekran kartların?

Merhaba ben buğra, yakın bir zamanda kendime PC toplayacağım. Oyun için PC toplayacağım.
Her oyunu oynamak istiyorum da, 2K kullanıyorum ortak PC kullanıyorum şu an. Kararsız kaldım bu ekran kartlarından birisini alacağım.
2K monitör kullanıyorum. Aralarında farklar nedir acaba bu ekran kartların?

Aralarındaki tek fark büyük ihtimalle FPS farkıdır
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan oyun testlerini inceleyebilirsiniz.

Aralarındaki tek fark büyük ihtimalle FPS farkıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan oyun testlerini inceleyebilirsiniz.

12 GB VRAM yeterli mi acaba uzun yıllarca götürür mü belki ileride upgrade edebilirim.

4kya upgrade etmeyeceksen 4070s yeter.

Belki ileride edebilirim 2K kullanıyorum şaun ortak PC kullanıyorum. Ortak PC kullanıyorum bende kendime ilk defa PC toplayacağım o yüzden 4080 çok pahalı 4070 Super yeter mi uzun ömürlü olarak sonra 4K geçerim 12 GB VRAM yeter mi?

4K'da 4070s kullanılır ama çoğunlukla DLSS açarak oynarsın hocam.

Şu an 4K ihtiyacım yok ileride olursa o zaman alırım sizce 4070 Super mi 4070 Ti Super mi?
12 GB VRAM 16 GB VRAM VRAM nedir acaba 2K oyunlar oynayacağım. Aralarında farklar ne.
4070 Super daha ucuz fiyatı 4070 Ti Super göre.

4070 Super al geç. Boşuna fazla para harcamaya gerek yok, 4K'ya geçeceğin zaman yeni jenerasyon ve daha F/P kartlar piyasaya çıkmış olur. O vakit yükseltme düşünürsün.

Temmuz Ağustos gibi alacağım altın yapıp öyle alacağım.

Temmuz Ağustos gibi alacağım altın yapıp öyle alacağım.

4070 Super alacaksan Temmuz Ağustos ayınca rahatlıkla alabilirsin. Yok benim bütçem geniş daha güçlü kart bakayım dersen Ekim ayında RTX 5000 serisi çıkacak. O vakit de 4070 Ti Super parasını daha iyi kartlar piyasada olur.

4070 Super için neden alınır diyorum onun halefi kartlar 2025 baharından önce gelmezler. "Karta tonla para verdik 3 ay sonra daha iyisi çıktı" olayı 4070 Ti Super ve üzeri kartlarda yaşanır bu yaz alırsan.

Geri
Yukarı