Çözüldü RX 6600 sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
RAM
GoodRam 2x8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 2500E 500 GB M.2
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
AMD R5 5500
Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?

Hocam ben alırken FSP yoktu, bu vardı NZXT kalitesiz değil zaten. Oldukça iyi diye aldım direkt. Bilemezdim ki böyle bir şey yapacağını. Neyse, umarım çözerler sorunu. 1.5 ay sonra okulum açılacak zaten, nasıl bir şansım varsa yine patladık.

Anlamadığım şey şu, PSU kablosu değiştirdikten sonra saatlerce oyun oynadım, düzelmiş gibiydi. Az önce yine reset attı. Yani çok garip, PSU kablosu değişince ne oldu da bu kadar uzun süre reset atmadı acaba?

Eski kabloyu takin, yeni takilan kablodan daha kisa sure sonra mi kapanacak?

PSU kablosu takilan yerdeki pinler duzgun, degil mi?

Bir de priz degistirip deneyin.

@408157 Eski güç kablosu takılıyken 5-10 dakikada reset atıyordu, ben elimdeki eski kablomu taktım. Dediğim gibi saatlerce reset atmadı, düzeldi derken yine reset attı az önce. Zaten farklı prize taktım. Pinlerde sorun gözükmüyor.

Sorun net olarak PSU'da diyemiyorum, çözemedim. Kasayı Pazartesi günü geri gönderirim de sorun yok deyip geri göndermezler umarım. Sürekli Kernel Power 41 hatası veriyor.

Kanka aynı sorun bende de var 6 saat civarı reset atmadı değiştirince AMD 23.5.2 sürümüne geri döndüm DDU ile kaldırıp sorun düzeldi gibi şu anlık. AMD son güncellemede problem var galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka aynı sorun bendede var 6 saat civarı reset atmadı değiştirince AMD 23.5.2 Sürümüne geri döndüm DDU İle kaldırıp sorun düzeldi gibi şu anlık. AMD Son güncellemede problem var galiba.
Hocam denedim onu da. Son sürüm yüklüydü, kaldırdım eskiyi kurdum. Yine resetledi. Bu sorunun kaynağı genel olarak PSU veya ekran kartı yazılmış, başka konulara baktım SSD değiştirip çözen de var. Bilmiyorum sorunu, İtopya umarım ilgilenir. Zaten vaktim yok, bi kere de şansım düzgün gitmiyor.

@Recep Baltaş Müsaitseniz bakabilir misiniz hocam? Olay görüntüleyicisi raporu:

Son düzenleme:
Benim sorunum 23.5.2 sürümüne dönünce düzeldi gibi gözüküyor. Güvenli modda PC'yi başlatıp DDU ile tüm driver kalıntılarını temizleyip direk 23.5.2 sürümünü kurun sorunun çözülmesi lazım bende 2 saat 20 dakika oldu sıkıntı yok gözüküyor Opera'da açık arkada da işlemciyi tükettiriyorum bilerek PC resetleyecek mi diye ama hala problem yok.

Bu arada MLD SSD çöp, keşke almasaydınız onu.
Bende dün teslim aldım TAA-Background'u fakat RAM ve SSD değişikliği yapmıştım.
Değiştirmiştim hocam, Kingston almıştım onun yerine. MLD'ye güvenememiştim:

1691256806324.png

Son düzenleme:
dostum tam olarak aynı sorun bende de var. ben bilgisayardaki hiçbir parçayı değiştirmeden, anakart, işlemci ve ram 3'lüsünü değiştirdim ve bu sorunu yaşamaya başladım. lütfen yardım edebilecek veya fikri olan varsa bana da yardımcı olabilir mi? ddr3 altyapısından ddr4'e geçince yaşamaya başladım aynı durumu.

Önceden 5-10 dakikada bir reset atıyordu, eski PSU kablosu takmıştım, 1-2 saatte bir resetlemeye başladı. Bugün orijinal kabloyu taktım, yine 1-2 saatte bir resetliyor.

1 buçuk saat God of War oynadım, reset attı. Hep bu civarlarda resetliyor sistem. 2 saate yakın oynuyorum, aniden reset atıyor. Bugün arayacağım İtopya'yı, çözülür umarım.

Geri
Yukarı