Ryzen 5 1600 Gereksizdir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
636 - 370
1060 6GB ile test edildi.

Ryzen 3 1200 GTX 1060 gibi bir kartı düzgün bir sistemde düzgün bir overclock ile besleyebilecek güçte zaten. Hatta CPU'ya fazla gerek duymayan oyunlarda stock hızlar bile yeterli gelebilir.

Bu mantıkla bana 3.nesil i5 3330k verin, ben size 'benim' seçeceğim ekran kartı ile her oyunu açayım. İş biraz CPU kullanımına veya çoklu işlem gereksinimine gelince veya ileride ekran kartımı yükseltme potansiyelime gelince işler değişecektir ama...

Ayrıca evet, işlemci konusuna 5-6 yıl sistem upgrade yapmayan insanların işlemciye fazla yüklendiğini ben de görüyorum. Sadece oyun oynayacaksanız her markanın her güncel giriş seviyesinin biraz üzeri ya da overclocklu bir giriş seviyesi işlemcisi yetecektir 1080p akıcı oyun için.

Arkadaşlar selam! Zaten ülkemizde fenomen birisi bir şey yapınca herkes aynısını devam ettiriyor bende işlemcilere göz gezdirirken ''RYZEN 5 1600 PERFORMANSI!!'' gibi video başlıkları görüyorum ancak detaylıca incelersek herkesin çok fazla övdüğü RYZEN 5 1600 işlemcisi işlemcinin fiyatına göre uygun ancak RYZEN 3 1200 ile arasında 260TL gibi bir fark var ve performansına göz gezdirdiğimizde ise arada sadece 3 ila 9 FPS arası bir fark var eğer ''Ekonomik'' sistem toplayacak olursanız aklınızda bulunsun diye söylemek istedim şahsen ben fazladan 3 FPS almak için 260TL vermezdim. [KİŞİSEL GÖRÜŞ]
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Testte R5 1600 14nm kullanılmasına rağmen 3-5 FPS (!) farkı görüyorsunuz.

Bahsettiğin işlemci normal 1600. Övdüğümüz işlemci 1600 12nm ve 2600 ile aynı performansı veriyor. Lütfen bilgisizce konu açıp bir şeylere sallamayın.

Boş konu. Ryzen 5 1600 gayet F/P iyi bir işlemcidir. Ryzen 3 1200'ün besleyebileceği ekran kartları çok limitli ve güçlü değiller. Bir işlemci 4 çekirdek iken bir işlemci 6 Çekirdek. Ben zaten hiçbir insana aşırı derecede bütçe limitliyse veya para arttırılamayacaksa 4 çekirdek işlemci öneririm. 2020 yılına 4 Çekirdek işlemci ile girmek mantıklı değil. Aynı zamanda her şey FPS değildir. Verimlilik benchmarklarıda yapmalısınız. Aynı zamanda o bahsettiğiniz YouTuberler yanlış birşey yapmıyorlar. Saldırmayı kesin bu tip insanlara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı