Ryzen 5 3600 için RTX2070S vs RX 5700 XT

Ya dostum benim sistemimin aynısı arkadaşımda da var. o herhangi bir sorun yaşamazken ben bir ton stutter sorunlarıyla boğuşuyorum. O nedenle genel bir durum değil bu stutter sorunları ancak MSI X Trio kullanıp aynı sorunu yaşayanlarda var. Emin olamadım.

Hocam kartın sıcaklık değerleri ne alemde?

En çok endişelendiğim konu zaten yazılım konusu. Yoksa hiç düşünmeden alırdım 5700 XT ama çok kararsızım.

Sistem boşta işlemci ve ekran kartının sıcaklığı 29 ile 35 arası değişiyor.

Oyunlarda genellikle 55-60 derecede. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint oynarken fanlar bile dönmüyor.

Eğer bütçem olsaydı RTX 2070S alırdım. O kadar bütçem olmasaydı 5700XT alırdım. İki kart da sizi üzmez.
Sizin elinizdeki kart arızalıymış ki iade/değişim vermişler. Yeni alacağınız kartta da arızalı olma ihtimali var. (Bu ihtimal tüm teknolojik aletler içi geçerli.) Yine sorun yaşarsanız garantiye yollarsınız.

Dipçe: MSI Gaming X RX 570 4GB kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.
Şöyle ki 2070S almaya karar verirsem indirim beklemek zorundayım. 4100 lira gibi bir bütçem var ama 5700 XT alırsam hemen alabilirim. Ama sorun şu ki şu anda 5700XT alsam da kullanma durumum yok çünkü üniversite sebebiyle şehir dışındayım yaklaşık 3 hafta sonra döneceğim. Bu nedenler hangi kartı alırsam alayım indirim bekleyeceğim.

Şöyle ki 2070S almaya karar verirsem indirim beklemek zorundayım. 4100 lira gibi bir bütçem var ama 5700 XT alırsam hemen alabilirim. Ama sorun şu ki şu anda 5700XT alsam da kullanma durumum yok çünkü üniversite sebebiyle şehir dışındayım yaklaşık 3 hafta sonra döneceğim. Bu nedenler hangi kartı alırsam alayım indirim bekleyeceğim.
O halde indirimleri bekleyin 2070S alın. Alamazsanız 5700XT de alabilirsiz. Dediğim gibi iki kart da sizi üzmez.

Oyunlarda genellikle 55-60 derecede. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint oynarken fanlar bile dönmüyor.
Bende model olarak Sapphire Nitro+ almayı düşündüm ama garanti işleri konusunda bir sıkıntı çıkar mı diye korktum. Ayrıca hiç Sapphire kullanmadım o nedenle de biraz tedirginim. Bu nedenle MSI Gaming X RX 5700 XT modellerine biraz sıcak bakıyorum.

Neye cevap verdiğimi anlamadınız galiba. RTX serisini kullandınız mı da en stabil seriye GTX 10 serisi diyorsunuz?
Bal gibi de öyle en basitinden arkadaş yazmış konuya. Az bir araştırmayla görebilirsin.

Bende model olarak Sapphire Nitro+ almayı düşündüm ama garanti işleri konusunda bir sıkıntı çıkar mı diye korktum. Ayrıca hiç Sapphire kullanmadım o nedenle de biraz tedirginim. Bu nedenle MSI Gaming X RX 5700 XT modellerine biraz sıcak bakıyorum.

Bende ilk defa Sapphire kullandım. Şuan için memnunum bir sorun çıkmadı. Eğer bütçeniz uygun ise Nitro+ alınabilir. MSI diğer modellerinde sorunluydu. Bu modeli nasıldır bilgim yok.

Hocam sen de az at gözünü seveyim aynı kart bende var. Orası neresi? Kuzey kutbunda mı yaşıyon?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı