Ryzen 5 3600 için RTX2070S vs RX 5700 XT

Şöyle ki 2070S almaya karar verirsem indirim beklemek zorundayım. 4100 lira gibi bir bütçem var ama 5700 XT alırsam hemen alabilirim. Ama sorun şu ki şu anda 5700XT alsam da kullanma durumum yok çünkü üniversite sebebiyle şehir dışındayım yaklaşık 3 hafta sonra döneceğim. Bu nedenler hangi kartı alırsam alayım indirim bekleyeceğim.
Bütçeniz şuanda 4100₺ civarında ise şöyle bir seçenek var.

Core Boost Performance kapattım. Ekran kartı içinde kurulumda hiç bir ayar değiştirmedim. Nasıl kurulum yaptıysam öyle kullanıyorum. Onları da paylaşayım.
Standart mı seçili Radeon'da? CBP'nin ekran kartıyla ilgisi yok. İşlemcinin turbo frekansını düşürmüşsün.

Teşekkür ederim öncelikle. Tabii ki bakacağım ama önce hangisini alacağıma karar vermem gerekiyor.
Aklın varsa RTX al AMD ekran kartlarına da bulaşma. RX 5700 XT kullanıyorum. Güya özellik getirmişler. CS GO'da bile takılma yapıyor. Görüntü sinyali kayboluyor bazen. Hiç sorun yok diyen yalan söylüyordur. Kaç sürümdür düzeltemediler sürücüyü. Ben bin pişmanım. Ekran kartı 10 numara sürücü 5 para etmez. Azcık bir araştırmayla ne kadar kişinin stutter yaşadığını görürsün. Bak bunun için bile konu açtım buraya.
Ayrıca cevap vermek isterim ki yeri gelince

EE yani arıza çıkması stabil olmadığı anlamına mi geliyor? Buyrun tam olarak buradan bakabilirsiniz. Türk Dil Kurumu | Sözlük
Arkadaşım git başka biriyle uğraş. Bu benim görüşüm tamam. Bir şey diyince ceza veriyorlar zaten. Git Allah'ını seversen lütfen.

Aklın varsa RTX al AMD ekran kartlarına da bulaşma. RX 5700 XT kullanıyorum. Güya özellik getirmişler. CS GO'da bile takılma yapıyor. Görüntü sinyali kayboluyor bazen. Hiç sorun yok diyen yalan söylüyordur. Kaç sürümdür düzeltemediler sürücüyü. Ben bin pişmanım. Ekran kartı 10 numara sürücü 5 para etmez. Azcık bir araştırmayla ne kadar kişinin stutter yaşadığını görürsün. Bak bunun için bile konu açtım buraya.
Ya hocam haklısın da Nvidia beni o kadar çok uğraştırdı ki başka bir açıklaması yok korkuyorum yani. Şimdi ben bu stutter sorunları olan arkadaşlarla Technopat sayesinde tanışma ve muhabbet etme imkanı buldum ve bir arkadaş 2070 de aynı sorunu yaşamış ve satmış 2070S almış yine aynı sorunu yaşamış. Bir arkadaş yine iki tane RTX kart denemiş aynı sorunu yaşamış (yanlış hatırlamıyorsam 2060 ve 2070 denemişti.) sorun devam etmiş ve şu anda 5700 XT almış adam mutluyum, sorun kalmadı diyor. Ben açıkçası bir sorunu daha kaldıramam kırarım bilgisayarı. O nedenle 5 kere ölçüp bir kere kesmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı