R5 7600X yükte 95 derece

c0juk

Decapat
Yer
Izmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Islemci:AMD Ryzen™5 7600X
Anakart:GIGABYTE B650M DS3H
Ram:XPG 32GB (2x16GB) Lancer Siyah DDR5 6000MHz CL40
Kasa/PSU:XIGMATEK COCKPIT X-POWER 700W 80PLUS
Ekran Karti:ZOTAC GeForce RTX 4070 TWIN EDGE OC
Sivi Sogutma:COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2
SSD:CRUCIAL P3 1TB
Meslek
Ogrenci
Herkese merhaba, İzmir sicaginda R5 7600X ML240V2 ile yukte 80 ila 95 derece calisiyor. Fakat bana ilginc gelen Spider-Man olsun GoW olsun ıslemci kullanimi yuksek gibi geliyor. Izledigim test videolarinda da ayni sekilde.

1689755672912.png

1080p kullanıyorum, normal midir?

İkisi de. İşlemci kullanımı değil önemli olan Ekran kartı kullanımı, eğer kart %100 ve 95 civarıysa sorun yok.
tekraradan baktim 90 100 arasi calisiyor.

Çekirdeklere negatif değer vermediyseniz gayet normal. 7700X işlemcim 360 mm sıvı soğutucuyla 95 dereceye çıkmıştı.
Hic ellemedim islemci ayarlarini. Demekki Kisin en azindan isi sorunu cekmiyicez odada :D

Son düzenleme:
evet o 99 100 sorunsuz calisiyor.

Hic ellemedim islemci ayarlarini. Demekki Kisin en azindan isi sorunu cekmiyicez odada :D
Bu serideki işlemciler kendini 95'e kadar çekip tam performans almaya çalışıyor, tasarlanması da o şekilde. Ben rahatsız olduğum için bu durumdan çekirdeklere negatif değer verdim. AAA oyunlarda 75'i geçmiyor. Değerleriniz gayet normal. Eğer araştırmak isterseniz Curve Optimizer ayarlarına bakabilirsiniz.

Herkese merhaba, İzmir sicaginda R5 7600X ML240V2 ile yukte 80 ila 95 derece calisiyor. Fakat bana ilginc gelen Spider-Man olsun GoW olsun ıslemci kullanimi yuksek gibi geliyor. Izledigim test videolarinda da ayni sekilde.

Eki Görüntüle 1867986

1080p kullanıyorum, normal midir?

O işlemci kullanimi normal. Oyunlarda optimazsyon adinda hiçbir şey yok. Sıcaklık aşırı anormel ama. Undervolt yaparak düşürebilirsin.

Bu serideki işlemciler kendini 95'e kadar çekip tam performans almaya çalışıyor, tasarlanması da o şekilde. Ben rahatsız olduğum için bu durumdan çekirdeklere negatif değer verdim. AAA oyunlarda 75'i geçmiyor. Değerleriniz gayet normal. Eğer araştırmak isterseniz Curve Optimizer ayarlarına bakabilirsiniz.
Cok ama cok tesekkurler cok sicak gunlerde onu yaparim. Curve Optimizer ayarlarini yapinca sicaklik dusuyor dogru anladim degil mi

O işlemci kullanimi normal. Oyunlarda optimazsyon adinda hiçbir şey yok. Sıcaklık aşırı anormel ama. Undervolt yaparak düşürebilirsin.
Ne kadar sacma o kadar para veriyoruz gelen optimizasyon uzucu

Geri
Yukarı