Ryzen 7 5800x3D için soğutucu önerisi

Aynı şekilde benim radyatörüm de önde borusu havada şanssızlık fanın birisi arızalı çıktı 1 haftadır fanı bekliyorum ama sorun yok dediğiniz gibi memnunum radyatöre mi hava vurmam gerekiyor toz için?
Her ne olursa olsun ön tarafa radyatör takılmaz. Biraz araştırma yaptığınız zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Dosya Ekleri

• IMG20230416041722.jpg
    IMG20230416041722.jpg
    190,7 KB · Görüntüleme: 101
Hocam burad aradyatördeki fanı tam tersi takmalısınız. Şu an ekran akrtından kasadan falan sıcak havayı alıp radyatöre vurduruyorsunuz. Biraz garip bir düzen olmuş. Dilerseniz arızalı olan fan yerine şimdilik kasanın aşağıdaki ekran kartına üfleyen fanını çıkarıp radyatöre takın. Radyatçr daha nemli bir mesele. Eğer alaibliyorsanız radyatörü içe alın ve fanları dış kısma alıp havayı dışarıdan radyatöre üfleyecek şekilde ayarlayın. Öne intak şeklinde konumlandırmadığınız sürece kasa dışarıda hem toz emer hem de radyatör serin havaya kavuşamaz.

Hocam aldığım model 280mm kasanın üst kısmı 240mm destekliyor dediğiniz şekilde de olmuyor yani radyatör iç kısma çevirdiğim zaman montaj yerleri de dönmüş oluyor.

Her ne olursa olsun ön tarafa radyatör takılmaz. Biraz araştırma yaptığınız zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.
.

Dosya Ekleri

• IMG_8904.png
    IMG_8904.png
    95,6 KB · Görüntüleme: 96
Görünüm olarak hoş duruyor yani iç hava dolaşımı da fena değil gibi ama ufak bir araştırma yaptım dediğiniz gibi keşke 240mm alıp üst tarafa takcak şekilde bir soğutma alsaydım.

Ön taraf her zaman boş kalmalı. Soğuk havayı içeri vermeli. Önünde engel olmamalı. Sırf o yüzden büyük kasa aldım.

Ön taraf her zaman boş kalmalı. Soğuk havayı içeri vermeli. Önünde engel olmamalı. Sırf o yüzden büyük kasa aldım.

Acemilik başa bela hocam da yapacak bir şey yok artık bu şekilde kullanacağım ama yine de RDR2 gibi oyunlarda ağır yüklerde işlemci 63'ü geçmiyor diğer fan serviste olmasına rağmen kasanın iç hava akışı fazla sıcak değil gibi sorun yaşamam umarım :)

Acemilik başa bela hocam da yapacak bir şey yok artık bu şekilde kullanacağım ama yine de RDR2 gibi oyunlarda ağır yüklerde işlemci 63'ü geçmiyor diğer fan serviste olmasına rağmen kasanın iç hava akışı fazla sıcak değil gibi sorun yaşamam umarım :)

Yaşamazsın. Güle güle kullan.

Aynı şekilde benim radyatörüm de önde borusu havada şanssızlık fanın birisi arızalı çıktı 1 haftadır fanı bekliyorum ama sorun yok dediğiniz gibi memnunum radyatöre mi hava vurmam gerekiyor toz için?
Evet ara sıra el kompresoruyle bi hava vurursunuz iyi olur. Arkadaşın da dediği gibi radyatoru öne taktiysaniz fanlar dışarıdan içeri serin hava alacak şekilde olmalı. Bu şekilde montaj yaparsanız soğutma yapamazsınız. Arctic'in aio'ları bir çok kez revizyon geçirdi. Hortumların aşağıda veya yukarıda olması eskisi gibi farketmiyor. Pompası gerçekten kuvvetli

Evet ara sıra el kompresoruyle bir hava vurursunuz iyi olur. Arkadaşın da dediği gibi radyatoru öne taktiysaniz fanlar dışarıdan içeri serin hava alacak şekilde olmalı. Bu şekilde montaj yaparsanız soğutma yapamazsınız. Arctic'in AiO'ları birçok kez revizyon geçirdi. Hortumların aşağıda veya yukarıda olması eskisi gibi fark etmiyor. Pompası gerçekten kuvvetli.

Hocam doğru diyorsunuz da dediğim gibi üst kısım 240Mm'ya kadar destekliyor ön panel 280mm kadar destekliyor mecburen öne takmak zorundayım dediğinizin farkındayım ama o şekilde de montaj olmuyor radyatörü içe çevirince boru bağlantısı hiçbir şekilde içeri girmiyor her şey dışarıda kalıyor bu model bu şekilde tasarlanmış sanırım ağır yüklü oyunlarda bile elimi koyuyorum yandan serin yine de içerisi bu alt kısımdaki fanın etkisi sanırsam.

Dediğiniz gibi olabilir hocam. Eğer daha serin çalıştırmak isterseniz curve optimizer kullanın. Pbo2 tuner, project hydra veya ryzen master.

daha önce de söylemiştim. Ben Project Hydra 1.3E Pro versiyonunu kullanıyorum. Bu da dün kaydettiğim Battlefield 5 videom. Curve Optimizer yapmayınca 72-73 dereceleri buluyor sıcaklık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı