S23 FE vs S21 FE

Sonradan bakan olursa diye buraya bilgiler bırakayim belki almak isteyen olur veya karşılaştırma için bakan olur diye. Öncelikle kamera kıyas açısından ana kamera tarafında S22 ile hemen hemen aynı ama telefoto ve geniş açı lensleri farklı. 60 FPS video çekerken, S23 FE'de lensler arası geçiş yapamıyorsunuz mesela. Ön kamerada ise S22 bir tık daha iyi sanki. Şarjı, kullanıma bağlı olarak düşük performans profili modunda (gündelik kullanımda hiçbir fark yok ama şarj tarafında 1 saate yakın tasarruf sağlıyor. Oyun oynarken kapatmak lazım sadece) 7 saati görüyor yeri geldiğinde. Performans profili dışında hiçbir şey yapmadım. Konum açık, NFC, always on display... Alayı açık.

Cihazın işlemcisi eski Exynos 2200 işlemciye göre çok çok daha optimize edilmiş, sıcaklığı sosyal medyada kaydırırken 30-35 arası seyrediyor, oyunlarda 40-45 arasını bulabiliyor. Kenarları aşırı kalın, elinizde tutarken zorlanıyorsunuz. Saçma olmuş bu kalınlık. Kamerası ise çok çıkıntılı olmuş. Çerçevelere baktığımızda ise bir süre sonra hoşuma gitmeye başladı. Ancak telefonda en üzüldüğüm nokta parmak izinin ultrasonik olmaması oldu, çok geç çalışıyor parmak izi. Bunlar dışında cihaz gayet premium duruyor.

Benim günlük kullanıcı olarak diyeceklerim bunlar. Belki birinin sorusunu cevaplar araştırırken.

S23FE mi aldınız?

Sonradan bakan olursa diye buraya bilgiler bırakayim belki almak isteyen olur veya karşılaştırma için bakan olur diye. Öncelikle kamera kıyas açısından ana kamera tarafında S22 ile hemen hemen aynı ama telefoto ve geniş açı lensleri farklı. 60 FPS video çekerken, S23 FE'de lensler arası geçiş yapamıyorsunuz mesela. Ön kamerada ise S22 bir tık daha iyi sanki. Şarjı, kullanıma bağlı olarak düşük performans profili modunda (gündelik kullanımda hiçbir fark yok ama şarj tarafında 1 saate yakın tasarruf sağlıyor. Oyun oynarken kapatmak lazım sadece) 7 saati görüyor yeri geldiğinde. Performans profili dışında hiçbir şey yapmadım. Konum açık, NFC, always on display... Alayı açık.

Cihazın işlemcisi eski Exynos 2200 işlemciye göre çok çok daha optimize edilmiş, sıcaklığı sosyal medyada sörf yaparken 30-35 arası seyrediyor, oyunlarda 40-45 arasını bulabiliyor. Kenarları aşırı kalın, elinizde tutarken zorlanıyorsunuz. Saçma olmuş bu kalınlık. Kamerası ise çok çıkıntılı olmuş. Çerçevelere baktığımızda ise, çerçevelere başta şikayet ediyordum ama bir süre sonra hoşuma gitmeye başladı. Ancak telefonda en üzüldüğüm nokta parmak izinin ultrasonik olmaması oldu, çok geç çalışıyor parmak izi. Bunlar dışında cihaz gayet premium duruyor.

Benim günlük kullanıcı olarak diyeceklerim bunlar. Belki birinin sorusunu cevaplar araştırırken. Genel olarak görünüşten kısmışlar ama kamerası olsun, şarjı olsun, hızı vs olsun optimize olmuş. Yine de bu cihaza 20.000TL üstü verilmez bence. Ucuzlamasını bekleyin. Samsung şu anki fiyatlara alacak keriz arıyor herhalde. Piyasaya baktığım kadarıyla uyguna bulursanız en ideal cihazlardan biri bu bütçede ve bu dönemde. Ben öğrenci indirimi ile 19.600 TL'ye aldım. S23 alacaktım ama arada 9 bin lira fark vardı.

Şu an 20499 öğrenci indirimiyle alınır mı acaba? Kulaklık kampanyası vardı onu da kaldırmışlar.

Telefon elime ulaştı ve 1 gün kullandım şu ana kadar. Şarj problemi yok açıkçası, şarjı iyi gibi. Isınma konusu da, ilk açılışta ısınma oldu evet ama sonra soğudu. Birkaç saat Dead Cells oynadım ve ısınmadı. Ağır bir telefon. Kasma ve donma da hiç görmedim garip bir şekilde (ilk açılışta bile). Anneme A34 almıştık o mesela donuyordu yer yer.
Hocam selamlar, ben de şuan öğrenci indirimiyle almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Uzun süreçteki deneyimlerinizden biraz bahsedebilirseniz çok sevinirim.

Hocam selam, ben de şu an öğrenci indirimiyle almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Uzun süreçteki deneyimlerinizden biraz bahsedebilirseniz çok sevinirim.

Telefon çıkalı çok olmadı zaten, ben de aldım öğrenci indirimiyle sıfır ve TR cihazı almayı düşünüyorsan en iyi seçenekler arasında bu var, birkaç hafta araştırmıştım. Daha uyguna 2.el GT2 Pro bakılabilir veya bütçe artacaksa yurt dışı S23 Ultra düşünülebilir. Benim kafamda bu cihazlar vardı sıfır olsun diye S23FE aldım, ancak adaptör kılıf ekran koruyucu vs. ekstra bin TL civarı masraf demek, adaptöre para vermek hoşuma gitmedi açıkçası.

Hocam selam, ben de şu an öğrenci indirimiyle almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Uzun süreçteki deneyimlerinizden biraz bahsedebilirseniz çok sevinirim.

Aleykümselam hocam. Tasarım ve parmak izi dışında öneririm. Cidden en sıkıntılı noktalar onlar oldu benim için. Ekran koruyucuyla birlikte parmağınızı okuması için gerçekten özel çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hadi parmak izi amiral gemisi dışında yine diğer cihazlarda da öyle, ultrasonik değil, bunu es geçebiliriz ama tasarım gerçekten çok kalın olmuş. Çerçevelere yine alışıyorusunuz tamam ama telefon gerçekten kalın hissettiriyor. Belki de bu benimle alakalı bir durumdur, kişiye göre değişir bu durum. Bununla ilgili bir sıkıntınız yoksa her şeyiyle on numara telefon bence. Ekranı çok iyi, şarjı son güncellemeden sonra ekran açık süresi 8-9 saatlere çıktı, ısınmıyor, işlemci çok iyi işler çıkarıyor günlük hayatta, kamera yardımcı kameralar ortalama olsa da ana kamera ve fotoğrafı işlemesi gerçekten çok başarılı. Bu arada şu an var mı bilmiyorum ama ben gelen 2.500 hediye çekiyle Buds 2 ve adaptör almıştım (kablosuz powerbank alacaktım stokta yoktu). 19 küsure kapatmıştım yani, karlı oldu benim için.

Aleykümselam hocam. Tasarım ve parmak izi dışında öneririm. Cidden en sıkıntılı noktalar onlar oldu benim için. Ekran koruyucuyla birlikte parmağınızı okuması için gerçekten özel çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hadi parmak izi amiral gemisi dışında yine diğer cihazlarda da öyle, ultrasonik değil, bunu es geçebiliriz ama tasarım gerçekten çok kalın olmuş. Çerçevelere yine alışıyorusunuz tamam ama telefon gerçekten kalın hissettiriyor. Belki de bu benimle alakalı bir durumdur, kişiye göre değişir bu durum. Bununla ilgili bir sıkıntınız yoksa her şeyiyle on numara telefon bence. Ekranı çok iyi, şarjı son güncellemeden sonra ekran açık süresi 8-9 saatlere çıktı, ısınmıyor, işlemci çok iyi işler çıkarıyor günlük hayatta, kamera yardımcı kameralar ortalama olsa da ana kamera ve fotoğrafı işlemesi gerçekten çok başarılı. Bu arada şu an var mı bilmiyorum ama ben gelen 2.500 hediye çekiyle Buds 2 ve adaptör almıştım (kablosuz powerbank alacaktım stokta yoktu). 19 küsure kapatmıştım yani, karlı oldu benim için.
Cihazı dün sipariş ettim ama yine de bu deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam.

Sitede göremedim ama hediye çeki sonradan mı gönderilmişti yoksa aldığınız zaman mı direkt gönderilmişti?

Geri
Yukarı