Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca 18.00'de konuşma yapacak

Twitter üzerinden paylaşıldığında göre, Fahrettin Koca 18.00'da günlük rutinin dışında bir konuşma yapacak. Bakan Koca, konuşmasında gündemdeki olaylara yer vereceğini açıkladı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok. Daha 4 gün oldu, ve vakalarda hareketlilik yok. Hadi kapatıldı diyelim, 8. ve 12. sınıflar kapatılmaz.
Kapanır, kapanmaz bilmem ama vakalarda nasıl hareketlilik yok? Dün 1 Eylülden bu yana son dönemlerdeki ikinci en yüksek vaka sayısına ulaşıldı ki artmasa bile düşmüyor olması da büyük problem. Daha dün bir tanıdığımın okulunda küçük sınıflardan biri karantinaya alındı. Siz daha durun, bu iyi günler.

Vakalar 5 bindeyken 100 bine çıkmış gibi konuşuyorsunuz.
O dediğiniz salgın değil adeta doğal afet oluyor zaten. Öyle bir durumda emin olun, okul öncelikli problemimiz olmaz.

"Salgınla mücadele sürecimiz açısından simge bir gün!" yazmış bakanımız. Kapanma gibi bir durum olacağını düşünmüyorum eğer öyle bir açıklama olsaydı bu cümleyi yazmazdı diye düşünüyorum. Büyük ihtimal yerli aşıdan veya başka bir şeyden bahsedecek.

Yok mu okulların kapatılması?

12. sınıfım ne kadar okula gitmek istesem de umarım kapatılır. Okula gidince uzaktan eğitimden daha çok şey anladığımı gördüm. Uykusuz, maskeli ve can korkusuyla okula gitmek insana hiçbir şey katmıyor evde en azından konforlu bir şekilde ders dinleyip not alabiliyordum. Ha bu arada okulum şehrimde ki en iyi 2. okul olmasına rağmen hala 5 sınıfta tahta yok buna benim sınıfım da dahil. Sınıflarda çöp kutusu yok müdür yardımcısından gidip istediğimizde sınıflara artık çöp kutusu koymayacağız dedi. Temizlikçileri ve güvenliği işten çıkarmışlar şu an okulu hiç kimse temizlemiyor. Dış kapıda 2 adet öğrenci bekçilik yapıyor.

4 günde nasıl bir hareket var? Vakaların hepsi okullardan, ölüler de hocalardan mı oluşuyor?
Sadece okul meselesi değil. Tıpkı okulların mevcut yetersiz önlemlerle açılması gibi, yazın otellerin vb. açılmasının da sonuçları bunlar. Daha yaz döneminin etkileri bitmedi. Okulların etkisi ise henüz yeni yeni görülmeye başlandı.

Sadece okulda korona var, diğer her taraf kapalı zaten. Okul kapanırsa virüs durur.

Hocam bunu zaten kimse desteklemiyor ben dışarı çıkan biri değilim bakkala bile çıkmam benim ne zorunluluğum var ailemi kendimi tehlike atayım? Zaten kronik rahatsızlığım var bunun için rapor dahi alamıyorum sistem o kadar çöp ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı