Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca 18.00'de konuşma yapacak

Twitter üzerinden paylaşıldığında göre, Fahrettin Koca 18.00'da günlük rutinin dışında bir konuşma yapacak. Bakan Koca, konuşmasında gündemdeki olaylara yer vereceğini açıkladı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bence siz okula gerçekten gidin bu kafayla fazla yaşamazsınız.
Aşını ol maskeni tak. Virüsten korkmana gerek kalmaz. Okula gidiyorum ben zaten.
Sadece okul meselesi değil. Tıpkı okulların mevcut yetersiz önlemlerle açılması gibi, yazın otellerin vb. açılmasının da sonuçları bunlar. Daha yaz döneminin etkileri bitmedi. Okulların etkisi ise henüz yeni yeni görülmeye başlandı.
Evet okulların 40 kişilik sınıflarda 40 dakikalık ders yapmasını doğru bulmuyorum ama eğitim bu sonuçta yapabileceğimiz bir şey yok. 1.5 yıllık kayıp var ve her geçen gün artıyor eğitim açığı.

Her kata 2-3 tane dezenfektan koyup, maskeyi zorunlu hale getirip; tedbirleri aldık.

Hocam bu nece tedbirdir vallahi korona kaçtı ortamdan maşallah.
Aşını ol maskeni tak. Virüsten korkmana gerek kalmaz. Okula gidiyorum ben zaten.

Evet okulların 40 kişilik sınıflarda 40 dakikalık ders yapmasını doğru bulmuyorum ama eğitim bu sonuçta yapabileceğimiz bir şey yok. 1.5 yıllık kayıp var ve her geçen gün artıyor eğitim açığı.

Ya hocam siz gerçekten bitmişsiniz 18 milyon öğrenciyi normal kişiler olarak mı düşünmeye başladık yoksa ben mi bilmiyorum?

Eğitim önemli de ölümüne eğitim mi diyeceğiz yani? Bu yanlış bir mantık. Okullardaki bu yetersiz önlemler yüzünden hayatını kaybeden öğrenci, öğretmen veya onlarla aynı evde kalanlar olursa, yakınlarına bu ölümleri "Eğitim şart, mecbur açtık" diye açıklayamazsınız.

Eğitim önemli de ölümüne eğitim mi diyeceğiz yani? Bu yanlış bir mantık. Okullardaki bu yetersiz önlemler yüzünden hayatını kaybeden öğrenci, öğretmen veya onlarla aynı evde kalanlar olursa, yakınlarına bu ölümleri "eğitim şart, mecbur açtık" diye açıklayamazsınız.

Hocam eğitim daha önemli tabii ne olmuş ölüyorsak? (!)

Her kata 2-3 tane dezenfektan koyup, maskeyi zorunlu hale getirip; Tedbirleri aldık.

Bu tarz manzaralarda maskenin ve sadece el dezenfektanlarının(Bildiğime göre katlara el dezenfektanı koyuluyor.) ultra bir etki göstereceğini düşünmüyorum.

7.jpg

8.jpg

Ya hocam siz gerçekten bitmişsiniz 18 milyon öğrenciyi normal kişiler olarak mı düşünmeye başladık yoksa ben mi bilmiyorum?
18 milyon öğrenciyi normal kişiler olarak düşünmek derken? Açıklar mısınız biraz.
Eğitim önemli de ölümüne eğitim mi diyeceğiz yani? Bu yanlış bir mantık. Okullardaki bu yetersiz önlemler yüzünden hayatını kaybeden öğrenci, öğretmen veya onlarla aynı evde kalanlar olursa, yakınlarına bu ölümleri "Eğitim şart, mecbur açtık" diye açıklayamazsınız.
18 yaş altında ölüm ihtimalini ve 2 doz Biontech aşılı olanların yoğun bakıma düşme oranını biliyorsunuzdur umarım. Dediğim gibi, sınıflar 20 kişiye bölünseydi ve daha katı tedbirler alınsaydı daha iyi olurdu ancak benim burada sizle tartışarak bir şeyleri değiştirecek halim yok.

Elimizden gelen tek şey aşı olup maske takmak. Eğer çok endişeliyseniz okula gitmeyin.

Geri
Yukarı