Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca 18.00'de konuşma yapacak

Twitter üzerinden paylaşıldığında göre, Fahrettin Koca 18.00'da günlük rutinin dışında bir konuşma yapacak. Bakan Koca, konuşmasında gündemdeki olaylara yer vereceğini açıkladı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet biliyorum. Siz de meselenin sadece 18 yaş altı olmadığını, kronik hasta öğretmenlerin ve evde öğrencilerle temasta bulunan yaşlıların da söz konusu olduğunu, delta varyantının da Biontech dahil tüm aşıların etkinliğini azalttığını biliyorsunuzdur umarım. "Yapsaydı etseydi"lerle olmuyor işte, zaten ben de ondan bahsediyorum. Bu önlemler "daha iyi olması" için değil, asgari düzeyde zaten alınması gerektiği için olmalıydı ki çoğu yerde alınamıyor sizin de değiniz gibi. Ayrıca tartışmayacaksanız foruma niye yazdınız ki?

Bir de ben öğrenci değilim, fakat diyabet hastası, insülin kullanan öğretmen yakınım için endişeliyim. Endişeliysek okula gitmeme şansımız da yok zira bu devlet, bu bahsettiğim yakınıma rapor vermedi, "pandemide diyebetinle beraber okula geleceksin" dedi yani. Biraz empati lütfen. Velev ki okulla hiçbir alakamız olmasın, yine de bu "önlemsizlikle" otelleri, okulları açıp toplumu salmak, virüsü tüm toplumda yayacak, sadece okul veya otellerde, kafelerde değil. Anlayacaksınız ama çok geç olacak. İnşallah ben yanılırım da acı tecrübelerle anlamayız.
Bakın dediğiniz şeylere katılıyorum ancak uzaktan eğitimle olmuyor bu iş. 2 yıllık üniversiteye gidenler okula başlamadan mezun oldu sizce bu büyük bir sorun değil mi? Liseye gidenler lisenin yarısını yatarak ve eğitim almadan geçirdi. 2. sınıfta olanlar son sınıfa kadar geldi. Ben de biliyorum sadece öğrenciler ile bitmediğini ama bu virüse karşı aşı haricinde elimizde bir silah yok. Okullar 40 kişi, okula öğrenci taşıyan otobüs ve minibüsler daha da kalabalık bunu ben de biliyorum. Tamamen alınan önlemlerin eksikliğidir bu. Buna da bir lafım yok fakat ülke resmen bu virüs döneminde çöküşe girdi. Esnaf dükkanını bile açamadı bu sadece öğrenci ve kronik hastalığı olan bireyler değil normal insanlar bile para kazanamaz evine ekmek götüremez hale geldi kimisi dükkanını arabasını sattı. O kadar ekonomik sıkıntılar varken tüm faturayı okula kesmek yanlış. Çünkü bir nesil ölüyor ve tamamen vasıfsız, boş şekilde insanların mezun edilip sınıf geçmeleri de ülkenin geleceği ile ilgili çok büyük bir sorundur.

Bazı Twitter'daki toxic kitle aşıya karşı geliyor yok aşımı olmam yok şöyle yok böyle
Milletin işi gücü yok tek dertleri senin vücudun yemin ederim bu eğitimsizlik koronadan daha tehlikeli Twitter'da iğrenç bir bilgi kirliliği bulunuyor aklı olan insan aşının ne için olduğunu bildiğini düşünüyorum Fahrettin Koca ve sağlık çalışanlarımızın Allah yardımcısı olsun.

Yerli asi (!) sacmaliklari veya her zamanki rutin sakalarini yapacaktır. Okullar ile açıklama yapmaya yetkisi yoktur bunun. Tayyip babayı dinleyelim. Nasıl olsa o bizim her şeyimiz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı