Samsung 860 Evo 250GB vs. Kingston A200 250GB

Birisi A200 diyor, birisi 860 Evo diyor ve çoğunlukta ikiside alınılabilir diyor. Ne yapacağım ki ben şimdi? Kesin kararınız, bu daha iyidir dediğiniz hangisi arkadaşlar?

Samsung fanları Apple fanlarından beterdir hiç bakma. Bir tarafta DRAM'li basit SSD diğer tarafta DRAM'li NVMe. Birinin üzerinde Samsung yazıyor diye niye daha vasat performanslı ürün alasın? Ben de indirimdeyken Evo 860 fiyatına WD Black SN750 almıştım. Güzel ürünler bunlar.

Son düzenleme:
Samsung fanları Apple fanlarından beterdir hiç bakma. Bir tarafta DRAM'li basit SSD diğer tarafta DRAM'li NVMe. Birinin üzerinde Samsung yazıyor diye niye daha vasat performanslı ürün alasın? Ben de indirimdeyken Evo 860 fiyatına WD Black SN750 almıştım. Güzel ürünler bunlar.

Aynı konuyu yukarıdaki mesajımda paylaştım. Zalman N3 kasa ile kullanacağım. Bir ısınma sorunu yaşar mıyım?

Hava akışı iyi Zalman N3'ün bir sorun olmaz. Eğer render gibi işler yapmayacaksanız 2'si arasında hız farkı hissetmezsiniz. Kingston iyi bir firma ve A2000'de eli yüzü düzgün bir NVMe SSD. Ben Kingston alırdım sanırım.

Aynı konuyu yukarıdaki mesajımda paylaştım. Zalman N3 kasa ile kullanacağım. Bir ısınma sorunu yaşar mıyım?

Bunu direkt kasa üzerinden söylemek kesin olmaz ama A2000 sıcaklık sorunu olan bir model değil. Benim öğlen sıcağında klimasız odada boşta işlemci 41, ekran kartı 50, NVMe 48 derecede çalışıyor ortalama. Oyunda ise (örnek Metro Exodus) işlemci 65, ekran kartı 70, NVMe 58 dereceye dayanıyor maksimum. İşlemci fanı stok olduğu için direkt anakarta vuruyor sıcaklığı bir de. Kısaca işlemcin ve ekran kartın kasada aşırı ısınmıyorsa NVMe için de bir sorun yaşamazsın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı