Samsung 860 Evo 500 GB SSD vs Kingston A200 512 GB

Chuck10

Hectopat
Başlıkta da belirtildiği gibi bu ikisi arasında fena halde sıkıştım ilk indirimde birinden birini almak istiyorum tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
Anakart: MSI Z170A PRO.
Edit: Kingston a2000 NVMe m.2 SSD

Biri 550 MB verirken diğeri 2000 mb veriyor. Neyinde sıkıştınız:) Kingston'un bu model SSD'si sıkıntısız bir model alabilirsiniz.

Biri 550 MB verirken diğeri 2000 mb veriyor. Neyinde sıkıştınız:) Kingston'un bu model SSD'si sıkıntısız bir model alabilirsiniz.
Evet ben de değerlerini araştırdım çok çok daha iyi ve kablo derdi de yok Kingston'un fakat bu fiyat aralığında hep Samsung önerildiği için bir bildikleri vardır herhalde diye böyle bir konu açtım cevabınız için teşekkür ederim

M.2 oyunlar için gerekli değil bence Samsung tercih edilmeli.
Aynı fiyatsa neden samsung tercih edilsin? Kingston zaten iyi bir marka üstüne bu modelde sorunsuz. Aynı paraya 2k hız varken 500 mb almak mantıksız.
bu fiyat aralığında hep Samsung önerildiği için
Samsung'un bu evo modellerini 4-5 yıl hiç sorun görmeden ve hala yüzde 90 üzeri sağlıkla kullananlar var. Yani çok dayanıklı SSD'ler. Bu yüzden samsung öneriliyor. Ben kendimde 860 evo kullanıyorum. Ama dediğim gibi kingston'da alabilirsiniz.

Samsung'u dayanıklılıktan dolayı önermekteyiz ama Kingston A2000 kullanmaktayım ve BIOS konfigürasyonunda sorun yoksa ve Linux kullanmayacaksan alabilirsin. Ben çok çektim ona Linux kurunca ama bir türlü uyumlu olmadı çünkü kendi sitesinde de yazıyor Windows sürücüleri ile senkronize çalıştığı.

Geri
Yukarı