Sapphire Pulse RX 6600 XT 22.11.2 overclock ayarları

Daha düşük frekans değerlerinde daha yüksek voltajla arada watmann yiyordum. 1080'e bu frekans baya iddialı olmuş. Deneyip bakacağım ne olacak.

Daha düşük frekans değerlerinde daha yüksek voltajla arada watmann yiyordum. 1080'e bu frekans baya iddialı olmuş. Deneyip bakacağım ne olacak.

Evet. Eğer bu sende hata verirse ben şunu güvenli liman olarak bırakayım, 1100V benim kartta son sürücüye kadar en stabil UV değeri olmuştu. 1080V biraz işin heyecanı oldu çökmeyince öyle bıraktım.

Screenshot_2.jpg

Bir de eskiden 6600 XT ile MPT olmadan 2800Mhz'i geçmek imkansıza yakındı, sürücüleri bu sıralar gerçekten güzel yapıyorlar.

Screenshot_1.jpg

Bu arada şunu diyeyim hiçbir testte watmann almadım kendi yaptığım ayarlarda da ama her ayar bir kaç hafta ve ya gün sonra bir yerde patlıyor. Belki sebep farklıdır.

Bu OC ile uğraşmaya başladığımdan beri işlemcim %100 kullanılıp ekran kartı daha düşük kullanılıyor.Darboğaz yaşanıyor sanırım. Bu neyden kaynaklanabilir? @kino

Bu OC ile uğraşmaya başladığımdan beri işlemcim %100 kullanılıp ekran kartı daha düşük kullanılıyor. Darboğaz yaşanıyor sanırım. Bu neyden kaynaklanabilir? @kino

RX 6600'e olabilecek en yüksek overclocku bile yapsan performansı 6600 XT'den fazla olmayacaktır o yüzden bununla alakası yok. Hem 6/12 bir işlemciyi %100 kullandırmak öyle kolay bir şey değil. Sisteminde bir zararlı olabilir.

RX 6600'e olabilecek en yüksek overclocku bile yapsan performansı 6600 XT'den fazla olmayacaktır o yüzden bununla alakası yok. Hem 6/12 bir işlemciyi %100 kullandırmak öyle kolay bir şey değil. Sisteminde bir zararlı olabilir

MSI Yazılımından dolayıymış düzeldi.

Merhaba, umarım konuyu hortlatmış sayılmam. Sapphire Nitro+ modeline sahibim. Kartı makul ölçülerde overclock yapıyorum. Furmark, 3D Mark Time Spy gibi sentetik testlerin yanı sıra oyunlarda da uzun süre deneyimlediğimde herhangi bir çökme wattman hatası vs almıyorum fakat bilgisayarı 4-5 kapatıp açışımdan birinde güç tuşuna bastıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor siyah ekranda kalıyor. Ardından güç düğmesine basılı tutup kapatıp tekrar açıyorum doğal olarak default ayarlarda başlıyor. Bu problem overclock işlemiyle alakalı olabilir mi ? Yaptığım ayarlar şu şekilde:
Core Clock: 2624 mhz => 2700 mhz
Memory Clock: 2000mhz => 2200mhz
1125mv Güç limiti %10
Daha zorlayıcı ayarlarda da oyunlarda ve testlerde stabilite sağlayabiliyorum fakat açılırken bazen siyah ekranda kalıyor.

Merhaba, umarım konuyu hortlatmış sayılmam. Sapphire Nitro+ modeline sahibim. Kartı makul ölçülerde overclock yapıyorum. Furmark, 3D Mark Time Spy gibi sentetik testlerin yanı sıra oyunlarda da uzun süre deneyimlediğimde herhangi bir çökme wattman hatası vs almıyorum fakat bilgisayarı 4-5 kapatıp açışımdan birinde güç tuşuna bastıktan sonra ekrana görüntü gelmiyor siyah ekranda kalıyor. Ardından güç düğmesine basılı tutup kapatıp tekrar açıyorum doğal olarak default ayarlarda başlıyor. Bu problem overclock işlemiyle alakalı olabilir mi ? Yaptığım ayarlar şu şekilde:
Core Clock: 2624 mhz => 2700 mhz
Memory Clock: 2000mhz => 2200mhz
1125mv Güç limiti %10
Daha zorlayıcı ayarlarda da oyunlarda ve testlerde stabilite sağlayabiliyorum fakat açılırken bazen siyah ekranda kalıyor.

Güç limitini %20 yap. İhtiyacı olmayandan fazlasını çekmez kart, kısıtlamaya gerek yok.

Uzun süre o şekilde kullandım, değişen bir şey olmadı. Sistem açılırken siyah ekranda kalması problem o da OC dan mı kaynaklanıyor bilemedim.

Sapphire RX 5600XT kullanıyorum AMD onerdiği overlock ayarları var kullansam ne kadar performans artışı olabilir ki.

Deneme yanılma yapmak zorundayım sanırım.

Geri
Yukarı