Sapphire Pulse RX 6600 XT basit overclock ayarları

Anakartım MSI, ximp diye bir şey vardı tam ismini hatırlamıyor 2600'den 3600a çekiyordu RAM'leri o mu?
Hayır hocam, o.c kısmına girin, cpu kısmında advanced settingste en üstte subsytem ile slakalı bişiler vardı. Oradan resizable bar'ı açın. Bu ayar yoksa biosunuz güncel değildir.

Hocam ben Smart acces Memory açamıyorum fikrin var mı?
R5 5600.
RX 6600XT.

Eki Görüntüle 1407554

Benim anakartımda bu şekilde açılıyor. Buradan yola çıkarak bulabilirsiniz.

@kino hocam ben bu ayarlarınızı yapmama rağmen LoL'de falan ciddi anlamda düşük FPS alıyorum diğer oyunlarda da keza mesela bugün şu yeni gelen oyun moduna girdim LoL'de, nehirdeyim 90 100FPS alıyorum buna nasıl bir çözüm bulabiliriz PUBG desen internetteki testleri izliyorum gene düşük FPS BF 5 de öyle yani genel olarak %20'ye yakın performans kaybım var.

@kino hocam ben bu ayarlarınızı yapmama rağmen LoL'de falan ciddi anlamda düşük FPS alıyorum diğer oyunlarda da keza mesela bugün şu yeni gelen oyun moduna girdim LoL'de, nehirdeyim 90 100FPS alıyorum buna nasıl bir çözüm bulabiliriz PUBG desen internetteki testleri izliyorum gene düşük FPS BF 5 de öyle yani genel olarak %20'ye yakın performans kaybım var.

İşlemcin nedir?

@rafetsunal LoL gibi dinozor çağından kalma bir oyunda ekran kartına OC yapıldığını da ilk kez duydum. Ekran kartına overclock %99 beslenme alıp fazladan FPS'e ihtiyaç duyulduğunda yapılır.

%20 performans kaybın varsa diğer donanımları hızlandıracaksın ekran kartını değil.

@rafetsunal LoL gibi dinozor çağından kalma bir oyunda ekran kartına OC yapıldığını da ilk kez duydum. Ekran kartına overclock %99 beslenme alıp fazladan FPS'e ihtiyaç duyulduğunda yapılır.

%20 performans kaybın varsa diğer donanımları hızlandıracaksın ekran kartını değil.

Buradaki problem LoL gibi dinozor çağından kalma oyunda 90FPS almam. Gözler 144e alışmış rahatsız edici oluyor.

Geri
Yukarı