Sapphire R9 380X vs MSI GTX 960

Ben herkes sorun yaşıyor demedim. Recep Baltaş'ın Saphirre önermediği konuda ekran kartının 1-2 ay sonra bu sorunlar oluşmaya başlamış. Forumdaki çoğu sorunlu ekran kartı konusuna bakarsan çoğu sorun yaşayan kullanıcının kullandığı marka ne yazık ki "Sapphire".
Yukaridaki arkadaşımız Nitro serisini önermiş zaten, bu seride ne kadar sorun yaşayan insan bulabilirseniz aynı şekilde MSI ve ASUS'tada bulabilirsiniz. Sapphire eskisi gibi sorun çıkaran kartlar üretmiyor artık. Özellikle Nitro serisi de bunun kanıtıdır.

Yanlış kartları karşılaştırıyorsunuz. GTX 960'ın muadili R9 380'dir. R9 380X ise ikisinden de daha iyidir.

Aslında bu X ibaresi soğutma ve bu ram ve çekirdek hızlarıyla alakalı biraz. Örnek vermek gerekirse MSI R9 380 1000 MHZ saat hızı varsa R9 380x de bu 1040 MHZ çekirdek hızı var öyle düşün ahım şahım bir fark yok R9 380 ve R9 380X arasında.

Sapphire kötü falan değil. 6 yıldır Sapphire HD5450 kullanıyorum. Bir kere sorun çıkarmadı. Çoğu oyunu oynamaması dışında bir sorunu yok ki zaten 6 yıl önce çıkan 130 TL'ye alınabilen bir kart.

Hatta Sapphire yurtdışında en çok tercih edilen ve en kaliteli olduğu düşünülen markalardan.

Herkes R9 380 falan demiş ama bu ay sonu çıkacak 480'den kimse bahsetmiyor. Dostum bana kalırsa 19 gün daha bekle 800-1000 bandında çıkacak RX 480'i al. Performans açısından GTX970 ile GTX980 arasında olacağı söyleniyor. Ve yeni gelen polaris işlemcilerle çok az güç tüketiyor. AMD 2011 den beri aynı işlemcileri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyordu. Bu yıl yeni işlemciler yeni tasarımlar geldi. Bana kalırsa bekle aynı fiyata fiyat/performans açısından süper bir kart almış olursun :)

Aslında bu X ibaresi soğutma ve bu ram ve çekirdek hızlarıyla alakalı biraz. Örnek vermek gerekirse MSI R9 380 1000 MHZ saat hızı varsa R9 380x de bu 1040 MHZ çekirdek hızı var öyle düşün ahım şahım bir fark yok R9 380 ve R9 380X arasında.

Yanlış düşünüyorsun. Fark sadece çekirdek hızından ibaret değil. Bu iki kart birbirinden tamamen farklı mimari kartlardır. Burada kıyaslamasını görebilirsin.

Radeon R9 380 4G vs Radeon R9 380X – Hardware Compare: Graphics Cards & SSD Comparison

Yanlış kartları karşılaştırıyorsunuz. GTX 960'ın muadili R9 380'dir. R9 380X ise ikisinden de daha iyidir.

Hocam AMD almışken X modelini almak isterim o yüzdewn R9 380X ile karşılaştırdım yoksa tabikide R9 380 bile GTX 960'dan daha performanslıdır. Ama ben Sapphire almalımıyım diye sormak istedim birazda o Msı'nın yan tarafındaki Ejderha logosunu bırakarak. :kalp:

Sapphire önermiyorsanız Msı R9 380 daha performanslı olmasına rağmen daha az güç tüketen ve ülkemize gerek Türk dili olarak destek veren Nvdia'yı tercih ederim. Şahsen sürücülerini indirmek daha kolay vs. vs.

Hocam AMD almışken X modelini almak isterim o yüzdewn R9 380X ile karşılaştırdım yoksa tabikide R9 380 bile GTX 960'dan daha performanslıdır. Ama ben Sapphire almalımıyım diye sormak istedim birazda o Msı'nın yan tarafındaki Ejderha logosunu bırakarak. :kalp:

Sapphire önermiyorsanız Msı R9 380 daha performanslı olmasına rağmen daha az güç tüketen ve ülkemize gerek Türk dili olarak destek veren Nvdia'yı tercih ederim. Şahsen sürücülerini indirmek daha kolay vs. vs.
Yahu siteye girip download a basıyoruz alt tarafı yarım buçuk ingilizce bile yeterli :D. Ayrıca Sapphire önerilir rahatlıkla alabilirsiniz ama bütçenizdr sıkıntı yoksa MSI da tercih edebilirsiniz. Ama render, kayıt vs. yoksa GPU konusunda AMD den şaşmayın derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı