Şarj aletinin sürekli prizde olması sorun çıkartır mı?

2 tür şarj aletim var. Biri evde kullanmak için; diğeri ise seyahatte bir yere giderken kullanmak için. Evde kullandığım aktif şarj cihazlarım sürekli akım korumalı prize bağlı şekilde tutuyorum, herhangi bir sorun yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orjinallerde var, baseus markalı ürünlerde var hocam. Baseusta akımı kesip kendini otomatik dinlendirir değil mi? Çıkarmama falanda gerek yok o zaman. 10 gün dursa bile en fazla şarj aletinin ömrünü 5'te birine düşürecekse hiç sıkıntı yok.

Sorun olmaz ona bakılırsa bende de Gold marka vardı bir de ASUS ikisinde de hiçbir sorun yok.

2 Tür şarj aletim var. Biri evde kullanmak için diğeri ise seyhatte bir yere giderken kullanmak için. Evde kullandığım aktif şarj cihazlarım sürekli akım korumalı prize bağlı şekilde tutuyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

Vallahi hocam prizler akım korumalı mı bilmiyorum😄

Elektrik faturasını gelince buraya yazın :)

Önceden de böyle kullanıyordum hocam, normal fatura geliyor :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yukarıdaki adresteki video tüm sorularınızı cevaplar.

Teşekkür ederim hocam :D herhangi bir cihazda şişme, patlama olmayacaksa o zaman problem olmaz. Cihazın ömrüde biraz azalıyorsa, azalsın. Yapcak bir şey yok :D onu ara bul tak çıkar yapacağıma cihazın ömrü biraz azalsın :D
Zaten ana şalter akım korumalıdır %90 bir şey olmaz fazla güç geldiğinde ana şalter atar direkt:)

Teşekkür ederim hocam :D

Şarj aleti kalitesiz ise yangın çıkabilir. Uzun zaman önce 5 Liraya aldığım bir adaptör vardı. Evdeki tüm micro usb cihazlar sürekli onla şarj oluyordu.
Geçen gün bi baktım plastiği erimiş. Demem o ki kaliteli orijinal bir şey ise sıkıntı çıkmaz ama kalitesiz şarj aletlerine dikkat edin.

Ne kadar sürede bir dinlendireyim hocam? Haftada bir kere yeterli midir? %90'ında zaten şarj etmediği için ısınmıyor veya yıpranmıyor ki. Ben hiçbir şeyi prizden çıkarmam genelde. PC falan hep prizde takılı olur kapalıyken bile, prizde açık olur. Telefonun şarj aleti de aynı şekilde
Şarj etme işlemi bitince çıkartın.
Sürekli akım alan devrede kondansatörler başta olmak üzere devre elemanları olumsuz etkileniyor.
Hızlı şarj aletlerinde ise kontrolcüler ve yine aynı şekilde kondansatörler yıpranabiliyor.
Bu ve benzeri nedenler yüzünden yangın çıkma ihtimali de doğuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı