Ses yapan komşuya ne yapılabilir?

Cemsnbc

Hectopat
Daha fazla  
Oturduğum sitenin arkadaki bloğunda evi yeni almış bir aile var . Bağırarak konuştukları için, aramızda mesafe olmasına rağmen ailenin tüm konuşmalarını bizzat dinliyorum. Ayrıca bazı geceler kavga eder gibi bağırarak konuşup çok rahatsız ediyorlar.

Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Polis çağırıp bir kere gözlerini korkutun. Uyarmakla olmuyor, aynı dert bende de var.

Ses yapan komşumu ararsın, yoldan araçlarla geçip egzozu hayvan gibi bağırtan serseri mi ararsın, insanların insanlara saygısı kalmadı. Ben yol kenarında oturuyorum 11 aylık kızım sürekli o serserilerin egzoz sesi ile korku içinde uyanıyor, plakasını alabilsem şikayet edeceğim ama bir şey değişeceğini zannetmiyorum, istediğini yap polis çağır fark etmez aynı bildiklerini yapıyor başka insanlara saygı çok önemli.

Bendede böle bir sorun var yukarda kadının 8 tane çocuğu var bildiğin h.bahçesi biz bunlara bi kere bile şikayette bulunmadık ama ben en ufak ses yapayım anneme söylüyorlar.Ben biraz heycanlı bir insanımdır,mesala pubg win alırken,cs adam vuruken fifada son saniyede atınca Galatasaray günlerinde birazcık ses yapıyorum en azından şimdilik sezon yokta gece sesim çıkmıyor,ama yaptığım zaman'da saat 8 den 10 a kadar felan bende ne yapacağımı bilmiyorum.

Belirli bir saatten sonra ses yapmaları yasak. Polis çağırıp sürekli olması halinde sesin desibelini ölçen cihazlar ile kanıtlattırabilirsiniz. Kat mülkiyeti kanunu okursanız daha ayrıntılı anlatıyor.

Son düzenleme:
Ses yapmamasini rica edebilirsiniz :)
Inanin ise yariyor :)

Abi Almanya güzel memleket ya gerçekten. Uyarmak fikri bile bana baya uç geliyor. Bizde genelde bu durum kavgayla sonuçlanıyor. ''Sen beni tehdit mi ediyorsun, sen kimsin lan.'' falan uzuyor artık muhabbet. :D

Konu sahibi arkadaşa gelirsek yapabileceğin şeyi sana söyleyeyim. Hiçbir şey. Üst katımda İranlı bir aile var. Ve size abartmadan söylüyorum 7/24 ses var evlerinde. Bağırarak konuşma, küçük çocukların sağa sola koşuşturması, sürekli kavga. Elli kere uyardık yine aynı. Tercüman eşliğinde polis yolladık, polis bize ''Onlar misafir, idare edin.'' gibisinden nasihat çekmeye kalktı. Polise git diyen boşa diyor anlayacağın. Polise gidip mesai harcama boş yere. Hiçbir şey yapmıyorlar. Üniversite sınavına tekrar hazırlandım bu yıl. Sınava çalıştığım periyotta ayrı ses çıkardılar, sınav öncesi gece ayrı ses çıkardılar. Ya gidip döveceksin sinirini boşaltacaksın ya da koşa koşa gideceksin oradan. Allahtan benim üniversite, babamın da tayin işi var da uğraşmayacağım daha fazla. Sana da diyebileceğim allah kolaylık versin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı