Set arası dinlenme süresi

iTiqReGo

Picopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller. Ben kas kütlesi ve güç kazanmak için ağırlık antrenmanları yapıyorum ve set arasında kaç dakika dinlenilmeli. Ayrıyeten kardiyo yapıyorum IP atlamak ile örneğin 1 dk da 130 defa atlıyorum ve 1 dakika dinleniyorum. Bunu 30 defa yapsam iyi olur mu yani toplam 1 saat?

İyi Sosyaller. Ben kas kütlesi ve güç kazanmak için ağırlık antrenmanları yapıyorum ve set arasında kaç dakika dinlenilmeli. Ayrıyeten kardiyo yapıyorum IP atlamak ile örneğin 1 dk da 130 defa atlıyorum ve 1 dakika dinleniyorum. Bunu 30 defa yapsam iyi olur mu yani toplam 1 saat?
Hocam ağırlık idmanlarında 30 saniye 1 dakika falan dinlenmek saçmalıktır. 2.5-3 dk dinlenmek en iyisi. Ama siz yine de benim gibi 3 dk'yı doldurayım derken kendinizi telefonda 10 dk harcamış halde bulmayın.

İyi sosyaller. Ben kas kütlesi ve güç kazanmak için ağırlık antrenmanları yapıyorum ve set arasında kaç dakika dinlenilmeli. Ayrıyeten kardiyo yapıyorum IP atlamak ile örneğin 1 dk da 130 defa atlıyorum ve 1 dakika dinleniyorum. Bunu 30 defa yapsam iyi olur mu yani toplam 1 saat?

Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman başla. Bu genelde 1.5 ile 2.5 dakika arası oluyor. Ama bir antrenmanda 20 set civarı çalışıyorsan öncelikle nasıl çalışman gerektiğini öğrenmelisin.

Hocam ağırlık idmanlarında 30 saniye 1 dakika falan dinlenmek saçmalıktır. 2.5-3 dk dinlenmek en iyisi. Ama siz yine de benim gibi 3 dk'yı doldurayım derken kendinizi telefonda 10 dk harcamış halde bulmayın.
Benim demek istediğim ağırlık antrenmanlarında 2-3dk dinleniyorum ama ip atlarken 1 dakika ip atlayıp 1 dakika dinleniyorum

Geri
Yukarı