Sıfır iPhone 13 almak mantıklı mı?

Bütçe
40000
SE 2'den sadece işlemci için niye 3'e geçsin :D SE 3'ün neresi aşırı mantıklı yapmayın ne olur?

Sence fiyat farkından dolayı olabilir mi? iPhone 13 SE 2022'den ekran ve batarya harici çok güçsüz kalıyor. Ve daha pahalı.

Batarya ve ekran sorun değil ise iPhone 14 gücünde bir telefon aşırı mantıklı.

SE 2'den sadece işlemci için niye 3'e geçsin :D SE 3'ün neresi aşırı mantıklı yapmayın ne olur?

Küçük ekran sevenler için gayet de mantıklı hocam.

O zaman pek aday kalmıyor hocam :D iPhone 13 alın geçin.

Sence fiyat farkından dolayı olabilir mi? iPhone 13 SE 2022'den ekran ve batarya harici çok güçsüz kalıyor. Ve daha pahalı.

Batarya ve ekran sorun değil ise iPhone 14 gücünde bir telefon aşırı mantıklı.
Batarya sorun değilse, ekran sorun değilse, kamera sorun değilse, pil sorun değilse ohooo. Ne kaldı geriye? İşlemci telefonun bana göre yarısıdır ama bu kadar da değil. Ayrıca SE 2 ve 3 arasında sadece işlemci var. Elimdeki SE'den vazgeçip niye aynısına 24 bin lira para vereyim? Arkadaşın yerine yorum yapmış oluyorum ama mantıklı mı bu? Size aşırı mantıklı gelmeye devam etsin.

Küçük ekran sevenler için gayet de mantıklı hocam.

Değil de hadi öyle olsun. Kimse aynı boyutta daha küçük ekran istemez. "SE tesellisi" adı altında literatüre girmeli bence

Batarya sorun değilse, ekran sorun değilse, kamera sorun değilse, pil sorun değilse ohooo. Ne kaldı geriye? İşlemci telefonun bana göre yarısıdır ama bu kadar da değil. Ayrıca SE 2 ve 3 arasında sadece işlemci var. Elimdeki SE'den vazgeçip niye aynısına 24 bin lira para vereyim? Arkadaşın yerine yorum yapmış oluyorum ama mantıklı mı bu? Size aşırı mantıklı gelmeye devam etsin.

Değil de hadi öyle olsun. Kimse aynı boyutta daha küçük ekran istemez. "SE tesellisi" adı altında literatüre girmeli bence.

Pil ve ekran sadece. Kamera sorun yaratmıyor.

Ne sorunu var kameranın? Bozuk falan mı gönderiyorlar? Sırf haklı olmak için konuşmayın lütfen.
Sorun yaratmıyor işine girecek olursak hiç tartışmaya gerek yok diyorum. Temel yola çıkış noktamız ne? Verdiğimiz paraya daha iyi olan telefonu almak. Bu zaman zaman değişebilir. Bana Samsung'un A özelliği cazip gelir size Xiaomi'nin B özelliği saygı duyarım ama SE bu dediğim şeyden çok ama çok uzak. Geniş açı ve optik zoom kamerası olmayan telefon neredeyse kalmadı artık. Ayrıca SE'nin o garibim tek kamerası da öyle çok üst düzey değil. Yani demem o ki madem fotoğraf çeksin yetiyor, benim S7'de çekiyor.

SE 2020'den örnek vermek istiyorum. iPhone 11 ile kameralarını karşılaştırdım ve hiçbir fark yok. Zaten SE 2020, iPhone 11'in ana kamerası ile aynı kameraya sahip diye biliyorum.
iPhone SE modelleri tamamen küçük telefon sevenler ve yeni nesil iOS telefon almaya bütçesi yetmeyenler için veya telefonda konuşmak ve birkaç fotoğraf çekmek dışında işi olmayanlar için üretilmiş bir telefondur diye düşünüyorum.

Ayrıca zaman ayırdığınız için herkese teşekkür ediyorum. İyi geceler.

SE 2020'den örnek vermek istiyorum. iPhone 11 ile kameralarını karşılaştırdım ve hiçbir fark yok. Zaten SE 2020, iPhone 11'in ana kamerası ile aynı kameraya sahip diye biliyorum.
iPhone SE modelleri tamamen küçük telefon sevenler ve yeni nesil iOS telefon almaya bütçesi yetmeyenler için veya telefonda konuşmak ve birkaç fotoğraf çekmek dışında işi olmayanlar için üretilmiş bir telefondur diye düşünüyorum.

Ayrıca zaman ayırdığınız için herkese teşekkür ediyorum. İyi geceler.
İyi geceler efenim. Zamanında eve iki tane SE 2020 aldırmış biriyim bu arada ama o zaman bu kadar mantıksız değildi. Bu arada siz iPhone 13'ü alın. Evet pahalı ama iyi bir telefon memnun etmeme şansı yok. Boşuna burayı da işgal ettik kusura bakmayın.

Geri
Yukarı