iPhone 13 almak mantıklı mı?

Olaya sadece 60 Hz olarak bakmak saçma. Kaldı ki şu an çoğu uygulamanın zaten 120/144 Hz desteği yok, adaptive olarak sunuyor. Ayrıca 120/144 Hz, 60 Hz'ye göre bataryadan daha fazla yiyor. Telefondan telefona bu batarya optimizesi değişkenlik gösterebiliyor tabii ama gidip de sırf 60 Hz diye iPhone 13'ü alınmazmış gibi göstermek yanlış.
60 Hz olması diğer telefonlardan kendini fiyatı nedeniyle alınmaz kılıyor bana göre, sadece Apple cihazlarına göre yapmak da yanlış, piyasada sadece iOS işletim sistemli telefonlar yok. Konuyu açan arkadaşa göre yazdım zaten, bütçesi aşmıyorsa Pro serisi mantıklı olur. Yanlış anlamayın, 13'ü kötülemek gibi bir amacım yok. Ayrıca zaten sadece 60 Hz olduğu için almayın da demiyorum, mantıklı değil.

Son düzenleme:
60 Hz olması diğer telefonlardan kendini fiyatı nedeniyle alınmaz kılıyor bana göre, sadece Apple cihazlarına göre yapmak da yanlış, piyasada sadece iOS işletim sistemli telefonlar yok. Konuyu açan arkadaşa göre yazdım zaten, bütçesi aşmıyorsa Pro serisi mantıklı olur. Yanlış anlamayın, 13'ü kötülemek gibi bir amacım yok.
Bulunduğu fiyat segmentindeki telefonlardan aşağı kalır tek eksisi 60 Hz olması. Donanım, kamera ve batarya olarak rakiplerinden üstün.

Yurt dışında olsak mantıklı derdim. Ama Türkiye'de mantıklı değil telefonun yarısı vergi zaten. 19 bin lira ya fazla bence. Ben iPhone 11 aldığımda 7 bin civarına aldım şu an 13 bin olmuş fazla bence.

iPhone 13'e o kadar para vermek yerine daha ucuz fiyatlı olan iPhone 11 almak daha mı mantıklı? Yoksa iPhone 13 parasını hak eden mi cihaz mı?
Eğer sizin için maddi yönden bir sıkıntı olmayacaksa ve uzun ömürlü bir telefon istiyorsanız iPhone 13 almak daha mantıklıdır. iPhone 11'de günümüzde güçlü bir telefon, fakat yakın bir zaman içinde güncelleme almamaya başlar. O yüzden imkan varsa son model kullanmak daha mantıklı gözüküyor.

Hocam telefonu neden kullanacaksınız bu önemli. Ceo değilseniz, yüksek boyutlu dosyalar upload veya download etmiyorsanız, üstün performans gerektiren programlar kullanmıyorsanız 11 yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı