Sıkıldım

Hocam sıkılıyor olacak o küfür anlıyorum. :)
1597092640596.png

Ben açık liseye gidiyorum şu an yaş 21. Meslek edinmek olarak sormuyorum, üniversite ve meslek planım var zaten ama onlara ulaşana kadar da evde asosyal, parasız yaşamak istemiyorum. Şu bazı mağazalar var, içerden nasıldır bilmem ama dışardan gayet rahat görünüyor. O mağazalarda çalışan kişileri görünce kıskanıyorum. Çalışmak bile uçuk bir şey olarak geliyor bana. Kaldı ki asla kıro ve keko zibidilerin barındığı bir yerde çalışmam. Aç kalıp ölmeyi tercih ederim.
Bence en rahatı kurumsal bir yerde çalışmak, marketler gibi yerlerde kimse size üstünlük taslamaz ve daha kibar olacağını düşünüyorum. Evet zor olabilir biraz ama aynı statüde olan kişiler ile güzel ilişkiler kurarsınız. Mahallenizde varsa restoran gibi ama büyük de değil küçük de onlar da rahat olur ama asgari ücretin yanına sigorta primi ödemezler. Yine kurumsal yerler kalıyor.
Ben açık liseye gidiyorum şu an yaş 21. Meslek edinmek olarak sormuyorum, üniversite ve meslek planım var zaten ama onlara ulaşana kadar da evde asosyal, parasız yaşamak istemiyorum. Şu bazı mağazalar var, içerden nasıldır bilmem ama dışardan gayet rahat görünüyor. O mağazalarda çalışan kişileri görünce kıskanıyorum. Çalışmak bile uçuk bir şey olarak geliyor bana. Kaldı ki asla kıro ve keko zibidilerin barındığı bir yerde çalışmam. Aç kalıp ölmeyi tercih ederim.
Bence en rahatı kurumsal bir yerde çalışmak, marketler gibi yerlerde kimse size üstünlük taslamaz ve daha kibar olacağını düşünüyorum. Evet zor olabilir biraz ama aynı statüde olan kişiler ile güzel ilişkiler kurarsınız. Mahallenizde varsa restoran gibi ama büyük de değil küçük de onlar da rahat olur ama asgari ücretin yanına sigorta primi ödemezler. Yine kurumsal yerler kalıyor.

Salak bir de diyor burada mola falan yok karnını doyurunca direk çalışmaya git diyor, bir de o ikram edilen çayları asla içmeyin arkadaşlar, köpük bile değmiyor; yıkanmamış ellerle ağız tarafı sürülerek sıcak bile olmayan kuyu suyuna tutuluyor.

Aynen öyle. Bizim yerde de aynı şekildeydi. Ben zaten genellikle kivi içiyordum ya da kahve.

Arkadaşın sorusuna herkes dünya hayatının süregelen önerilerinden bahsetmiş kimse de dinini biraz tanı diye cevap vermemiş elbette hayat soruyu soran kardeşimizin hayatı ; yalnız bu dünyanın gelip geçici olduğunu ne kadar erken fark edersek o kadar iyi olur. Dünya hayatını elbette terk edelim demiyorum ama bir dine ve inanca mensupsanız onu da dengeli bir şekilde yaşayınız derim. Nitekim peygamber efendimizin sözünü buradan vurgulamak isterim. "Dünya için ahireti ahiret için dünyayı bırakan bizden değildir." Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı