Sınıfa dökülen sıvı karışım yüzünden disiplin cezası verilir mi?

• Konuyu başlatan Fueren
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 323

Fueren

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel© Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz × 2
Ekran kartı: NVIDIA Geforce 840M
İşletim Sistemi: Arch Linux
Masaüstü Ortamı: Gnome 46.1
Laptop modeli: ASUS X555LN
Meslek
Öğrenci
Başlığa ne yazsam tam bilemedim kusura bakmayın. Önceden telefon koymamanın cezası nedir diye bir konu açmıştım zaten. O olaydan sonra kimseye bir şey olmadı. Bugünse sınıfta içinde sabun, su vs. olan 1,5 litrelik şişeyle futbol oynuyorlardı. Manyağın teki bir tekmeyi vurdu ve bu karışım her yere döküldü. Teneffüs bitiminden birkaç dakika önce olduğu için hoca gelmeden temizleyemedik. Bu arada bu hoca telefon olayındaki hoca. Hoca geldi bu sınıfın hali ne vs. dedi. Biz temizledik ama herkes ayakta olduğu ve konuştuğu için hoca bayağı bir sinirlendi ve bütün sınıfa tutanak tuttu. Bir de bize ceza uygulanması için dilekçe yazdı. Başkan ve yardımcısı bunu imzaladı. Hoca kötü yazdığı için okuyamadık. Bunu müdür yardımcısına verdiğinde telefon olayını unutmadığını ve bu olayı da onunla beraber değerlendireceğini söyledi. Ayrıca bizim sınıftan 2, 3 kişi son ses müzik açtıkları ve müdür yardımcısı hemen bizim sınıfın karşısında olduğu için bize ayrı bir gıcık. Bu 3 olayı toplarsak bizim sınıfa ne ceza verilir? Bende telefonu koymamıştım bu arada.

Sizin komple okuldan atılmanız lazım.

Hocam vallahi her sınıfta vardır böyle tipler. Benim tek suçum telefonu koymamaktı o kadar.

Eskiden sınıfta uzun eşek oynardık hocalar duyunca güler geçerdi. Bir de şimdikilere bakıyorsun ses duyduğu an işlem yapıyorlar. Sonuçta ne okul eşyalarına ne de kimseye bir şey olmamış. Hiçbir şey olmaz.

Umarım.

Eskiden sınıfta uzun eşek oynardık hocalar duyunca güler geçerdi. Bir de şimdikilere bakıyorsun ses duyduğu an işlem yapıyorlar. Sonuçta ne okul eşyalarına ne de kimseye bir şey olmamış. Hiçbir şey olmaz.
Bu olayın senin anlattığınla ne alakası var. O uzun eşşek oyunlarında kimsenin zararı olmuyor fakat burada bildiğin bir kaç eşşek yüzünden sınıf pisletiliyor ve hizmetçilere ek iş çıkıyor.

Yukarıdaki arkadaşlardan biri pek haksız değil gibi.

Bu olayın senin anlattığınla ne alakası var. O uzun eşek oyunlarında kimsenin zararı olmuyor fakat burada bildiğin birkaç eşek yüzünden sınıf pisletiliyor ve hizmetçilere ek iş çıkıyor.

Öğretmen veya müdür denen kişinin ağzı yok mu? Öğrencilere temizletebilirdi. Bizim zamanlarımızda böyle şey olunca kendi söküğümüzü yine bize diktirirlerdi.

Öğretmen veya müdür denen kişinin ağzı yok mu? Öğrencilere temizletebilirdi. Bizim zamanlarımızda böyle şey olunca kendi söküğümüzü yine bize diktirirlerdi.

Temizlettiler zaten.

Senin dediğinde doğru ama okuldaki öğrencilerin durumu hakkındaki tüm sorumluluk oradaki öğretmenlere ait. O durumda birine bir şey olsa MEB affetmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı