Sistemi aralıksız çalıştırmak

rymect

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknisyeni
Arkadaşlar sorumun özeti şu parçaların sıcaklıkları normal seviyede kalmak şartıyla bir bilgisayarı 50-60 saat aralıksız çalıştırmak sistemin parçalarına zarar verir mi ?

Hangi sistem olduğuna bağlı :cool:
■Kasa : Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Beyaz Kasa
■Psu: Zalman Zm600-Lx Dual Forward Serisi 600W Güç Kaynağı
■Ekran Kartı: Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı
■İşlemci: İntel Core i5 4440 Soket 1150 3.1Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi
■Anakart: Gigabyte GA-Z97P-D3 Intel Z97 3000MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX
■Ram: HyperX 8GB DDR3 1600 MHz CL10 Ram

Bahsettiğimiz bilgisayar bu

Bimeks'te televizyonlardaki görüntüyü sağlayan bilgisayar 1 yıldır elektrik kesintileri dışında sürekli çalışıyor Teamviewer ile Bimeks sunucusuna bağlanıp videoyu yaklaşık 25 televizyona paylaştırıyor, yani boş değil. Sistem i3 işlemcili bir HP. Sıkıntısı yok.

Bimeks'te televizyonlardaki görüntüyü sağlayan bilgisayar 1 yıldır elektrik kesintileri dışında sürekli çalışıyor Teamviewer ile Bimeks sunucusuna bağlanıp videoyu yaklaşık 25 televizyona paylaştırıyor, yani boş değil. Sistem i3 işlemcili bir HP. Sıkıntısı yok.
Teşekkür ederim sağolun. içimi rahatlattınız :)

Sorun olacağını sanmam. Zira hem psu, kaliteli, hem de kasanın hava akışı çok iyi. Ama günde 1-2 saat kapatayı pc ye çok görme. :) Sen işini garantiye al. Olan iyi pc'lere olur. Külüstür pc'leri yıllarca açık bırak bir şey olmuyor. :D

Sorun olacağını sanmam. Zira hem psu, kaliteli, hem de kasanın hava akışı çok iyi. Ama günde 1-2 saat kapatayı pc ye çok görme. :) Sen işini garantiye al. Olan iyi pc'lere olur. Külüstür pc'leri yıllarca açık bırak bir şey olmuyor. :D
Bugün aldım pcyi 40-50 saat açık bırakmayı düşünmüyorum :D update için gece açık bıraksam sabah da oyun oynucam haliyle sorun olur mu diye sorayım dedim :)

Aynı konuyu ben açıcaktım ama meğer arkadaşım açmış boşa konuyu açmayayım :) Benim bilgisayarımda 3-4 gün aralıksız açık kalması gerekiyor bazı durumlarda ve o süre içinde genellikle Photoshop Cs 5 açık oluyor acaba bi zararı varmıdır ? Sistemimde pek iyi olmadııg için bu durum benim için önemli bilgisayarıma bişe olursa çoğu yedeklerim kaybolur bu benim için kötü olur :( Sistemim 4 gb ram, Intel core duo 3.07 çift çekirdek işlemci, Ati radeon hd 4300/hd 4500 series 512 mb ekran kartına sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ben sunucu kullanıyorum. 7/24 Açık 2 Aydır hiç elektrik kesintisi falan koymuyor UPS Var yani benim sisteme bir şey olmadıysa kimseninkine olmaz rahat ol sistemim buz gibi bir yerde çok güzel soğutma olması lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı