Snopy V5H Direksiyon Seti İncelemem

Evet arkadaşlar Snopy V5H direksiyon setini alalı 6-7 ay geçti bende arkadaşlar için yararlı olur incelemesini yaptım.

Direksiyon

Direksiyonda 20 kadar tuş var :D ve Ferrariler de olan el ile gaz ve fren yapma tuşları var, tuş dedim ama tuş gibi değil :D direksiyondaki malzeme çok iyi. Üstüne konulan şeye sabitlenebilir ve 2 tane kablo girişi var vites ve gaz fren için.

Vites ve El freni

İlk önce vites ile başlayacağım, vites geçişleri hassas ileri attığında ileri, geri olunca geri atıyor. El freni gerçek arabada olan el frenine çok benziyor.

Gaz ve Fren (Pedallar)

P
edallar oldukça iyi sabitlenebilir, bu versiyon otomatik vites olduğu için debriyaj yok.

Fotoğrafı:
WP_20140615_002.jpg

Arkadaşlar resimin boyutu büyük olduğu için bazı yerlerini sildim.

Ve titreşimi oldukça iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni setten bende kullaniyorum, gercekten begenerek kullaniyorum. Begenmedigim tarafi vantuzlari pek iyi degil. Hele ki hirs yapip kendinizi kaptirirsaniz o direksiyonu vantuz felan masada sabit tutamiyor. Bir hatirlatmada bulunayim, direksiyonun ortasinda uzerinde bir led olan dugme var. O dugmeye basinca direksiyon donusleri cok sert oluyor, tekrar basinca yumusak donuyor bilginiz olsun.

Ayni setten bende kullaniyorum, gercekten begenerek kullaniyorum. Begenmedigim tarafi vantuzlari pek iyi degil. Hele ki hirs yapip kendinizi kaptirirsaniz o direksiyonu vantuz felan masada sabit tutamiyor. Bir hatirlatmada bulunayim, direksiyonun ortasinda uzerinde bir led olan dugme var. O dugmeye basinca direksiyon donusleri cok sert oluyor, tekrar basinca yumusak donuyor bilginiz olsun.
Bende kullanıyorum bu direksiyonu, ama bir türlü oyunlarda tüm fonksiyonları ile çalışır hale getiremiyorum. Ya el freni çalışmıyor yada başka bir yeri.
Mesela bir oyunda el frenini kullanır iken, diğer bir oyunda el frenini kullanamıyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim ?

Hocam nereye kurdunuz öyle ya. :eek: Aman öyle kalsın o. Oynamaya kalkmayın çünkü dokunsanız bütün teçhizat dayanamayıp parçalanacak gibi duruyor.
Hayırlı olsun.

Bende kullanıyorum bu direksiyonu, ama bir türlü oyunlarda tüm fonksiyonları ile çalışır hale getiremiyorum. Ya el freni çalışmıyor yada başka bir yeri.
Mesela bir oyunda el frenini kullanır iken, diğer bir oyunda el frenini kullanamıyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim ?

El freni cok az kullandim, ama nfs moswanted'da control kismindan atayarak yapmistim. Orada klavyemi yada farkli birsey mi diye ayari vardi. O sekilde el freni vites vb. rahat kullaniliyor.

El freni cok az kullandim, ama nfs moswanted'da control kismindan atayarak yapmistim. Orada klavyemi yada farkli birsey mi diye ayari vardi. O sekilde el freni vites vb. rahat kullaniliyor.
Direksiyonumu kaldırmıştım, bu gün tekrar pc'ye taktım. Driverini kurdum, oyunlarda el freni ile normal pedal fren aynı ekseni kullanıyor. Mesela:
Nfs carbonu açıyorum ayarlara girip kontrollerde brake (normal fren), onu ayak pedalından geri tuşunu ayarlıyorum her şey normal. El freni bölümü geliyor orada el freni ayarlamak için konsoldan el frenini çekiyorum onu ayarlıyor, fakat bu sefer normal fren boşta kalıyor. Yani ikisinden birini kullanmama izin veriyor, bunu nasıl çözebilirim ?

Direksiyonumu kaldırmıştım, bu gün tekrar pc'ye taktım. Driverini kurdum, oyunlarda el freni ile normal pedal fren aynı ekseni kullanıyor. Mesela:
Nfs carbonu açıyorum ayarlara girip kontrollerde brake (normal fren), onu ayak pedalından geri tuşunu ayarlıyorum her şey normal. El freni bölümü geliyor orada el freni ayarlamak için konsoldan el frenini çekiyorum onu ayarlıyor, fakat bu sefer normal fren boşta kalıyor. Yani ikisinden birini kullanmama izin veriyor, bunu nasıl çözebilirim ?

Driver nereden buldunuz bende cd vb. cikmadi. Ben birsey kurmadim varsa driveri bana atin bari :) Ben dediginiz sorunu yasadim mi hatirlamiyorum, ama vites ve el freni konsolu bana kullanissiz geldigi icin kaldirmistim, bir daha kullanmadim.

Teknosa'da bunları inceleyeyim dedim bu ürün bana fazla hafif geldi. Logitech'in farklı bir ürünü var, hidrolik direksiyon gibi maşallah. Ama bu üründe hoşuma gitmişti. Ürünleri karıştırmış olabilirim ama büyük ihtimal buydu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı