SNR marjin ayarı yapılabilen modemlerde download hızından kısıp upload arttırabiliyor muyuz?

naivuz

Centipat
Daha fazla  
Marjin ayarı yapılabilen modemlerde download hızından kısıp upload arttırabiliyor muyuz? 50'ye 8 alıyordum ancak artik 5.5 uploaddan üstünü alamıyorum. Hep upload marjinim düşük gözüküyor. Dolayısıyla upload hızımdan kısıyor. Ne yapabilirim?

Yok hocam. Normalde yazılımına bunu yapabilecek bir özellik eklense yapılabilir ama çoğunlukla böyle bir talep olmadığından yapılamıyor. İlla ki telnet ile komutu vardır ama çoğunluk bilmiyordur.
Sanırım tek carem o ev içindeki regleti boncuklamak ve 40metre kadar disaridaki su alan kuru kabloyu yağlı bakır kabloyla yenilemek

Evimdemi 40 metrelik ekli ve oksitlenmis kuru bakir kabloyu bu kabloyla değiştirmeyi düşünüyorum. Kablonun yarisi direkten geliyor yarısı da yer altından. Tt ekibi en iyi kablonun yagli bakir kablo olduğunu. En iyi değerleri bunda alırsın dediği için bu kabloyu gözüme kestirdim. Tt direklerindeki kablo yağlı bakır kablosuymus. Bu gorseldeki ile aynı sanırım. Hocam siz önerir misiniz? Yoksa daha iyi bir alternatifi var mi?

@Burak5415 @EkmekArasiHDD

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-25-00-31-22-52.jpg
    Screenshot_2023-09-25-00-31-22-52.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Sanırım tek carem o ev içindeki regleti boncuklamak ve 40metre kadar disaridaki su alan kuru kabloyu yağlı bakır kabloyla yenilemek

Evimdemi 40 metrelik ekli ve oksitlenmis kuru bakir kabloyu bu kabloyla değiştirmeyi düşünüyorum. Kablonun yarisi direkten geliyor yarısı da yer altından. TT ekibi en iyi kablonun yagli bakir kablo olduğunu. En iyi değerleri bunda alırsın dediği için bu kabloyu gözüme kestirdim. TT direklerindeki kablo yağlı bakır kablosuymus. Bu gorseldeki ile aynı sanırım. Hocam siz önerir misiniz? Yoksa daha iyi bir alternatifi var mi?

@Burak5415 @EkmekArasiHDD

Evet sudan nemden etkilenmez alabilirsiniz.

Evet sudan nemden etkilenmez alabilirsiniz.
Yeraltı yazdığı için 20metrelik dışarıda kalan kısmında sorun yasamam dimi?
Birde bakir cat6 zirhli kablolar var ya, bu onlardan daha mi iyi vdsl için? @Burak5415 @EkmekArasiHDD

20 metrelik kısmı dışarıda olacagi için güneşten engellemek amacıyla bu borudan alayim mi? Yoksa celik spiral boru mu alayim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-25-10-22-46-94_2c2851f616de21a6da6fb44c83a25e93.jpg
    Screenshot_2023-09-25-10-22-46-94_2c2851f616de21a6da6fb44c83a25e93.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Yeraltı yazdığı için 20metrelik dışarıda kalan kısmında sorun yasamam dimi?
Birde bakir cat6 zirhli kablolar var ya, bu onlardan daha mi iyi vdsl için? @Burak5415 @EkmekArasiHDD
Zırhlı olanlae dış ortam için. Yani havai gelen bir kablon varsa hava şartlarından etkilenmemesi içim bu.

Birde bu kablo 4 ciftmiş. Çift sayısının artmasi daha iyi performans mi verir yoksa hiçbir farki yok mudur? 50 /100 cift bile varmış araştırdığıma göre

Zırhlı olanlae dış ortam için. Yani havai gelen bir kablon varsa hava şartlarından etkilenmemesi içim bu.
Peki çözümü spiral boru ile dış cephe için de kullanılabilir hale getirilebilir mi? Havai yağlı bakır kablo yokmus çünkü. Yeraltı yağlı bakırda eğer dış cephede duracak bir kısmı varda spiral boru kullanin diye önermişti kablocu

Birde bu kablo 4 ciftmiş. Çift sayısının artmasi daha iyi performans mi verir yoksa hiçbir farki yok mudur? 50 /100 cift bile varmış araştırdığıma göre
Çift sayısının performansa etkisi olmaz. Sonuçta tek çift telle bağlantı kuracaksın.
Peki çözümü spiral boru ile dış cephe için de kullanılabilir hale getirilebilir mi? Havai yağlı bakır kablo yokmus çünkü. Yeraltı yağlı bakırda eğer dış cephede duracak bir kısmı varda spiral boru kullanin diye önermişti kablocu
Kullanırsın hocam. Dış ortam diye kullanamazsınız diye kural yok sonuçta.

Çift sayısının performansa etkisi olmaz. Sonuçta tek çift telle bağlantı kuracaksın.

Kullanırsın hocam. Dış ortam diye kullanamazsınız diye kural yok sonuçta.
O zaman bu 4 ciftli yagli bakir kabloyu + gerekirse spiral boruyu da alıp yaptırayım elektrikcime. Sansliysam ve kablo eve kadar cekince gelirse 1 ek daha yok olmus olacak ve şuan 3 ek varken bu ek sayisi 1 e düşecek :D

O 1 eki de yak1 ek e dönüştürecegim

O zaman bu 4 ciftli yagli bakir kabloyu + gerekirse spiral boruyu da alıp yaptırayım elektrikcime. Sansliysam ve kablo eve kadar cekince gelirse 1 ek daha yok olmus olacak ve şuan 3 ek varken bu ek sayisi 1 e düşecek :D

O 1 eki de yak1 ek e dönüştürecegim
Daha ne yapacaksın ki? El bebek gül bebek hattın olacak işte. :D Yine değerler az çıkarsa artık yapılacak bir şey yok.

Dosya Ekleri

• IMG20230928140734.jpg
    IMG20230928140734.jpg
    284,2 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı