SNR marjin ayarı yapılabilen modemlerde download hızından kısıp upload arttırabiliyor muyuz?

naivuz

Centipat
Daha fazla  
Marjin ayarı yapılabilen modemlerde download hızından kısıp upload arttırabiliyor muyuz? 50'ye 8 alıyordum ancak artik 5.5 uploaddan üstünü alamıyorum. Hep upload marjinim düşük gözüküyor. Dolayısıyla upload hızımdan kısıyor. Ne yapabilirim?

Neden basilamasın ki hocam? Basılabilirse bastiririm aslında ileride. Aslında bu yapılan yöntem bir nevi ek değil mi? TurkNet'e yazdim. Dedimki uploadimi arttirabilir misiniz altyapıyı yeniledim dedim. Onlar 10Mbps 50 de veremiyoruz, 75'e cikardim hizinizi 10 gelecek dediler baktım ve 10 Mbps gelmis. 5dk da yaptılar bunu.

Normalde olmasi gereken değerler derken?
Dışarıdaki ankastre kutusunda hiz ve SNR marjinlerinin hemen hemen aynisini alıyorum sanirim

O zaman 50 ve altındaki nms değerlerinin uploadları halen daha 8 veya 6 75+ da uploadlar 10 olmuş.

O zaman 50 ve altındaki nms değerlerinin uploadları halen daha 8 veya 6 75+ da uploadlar 10 olmuş.
Muhtemelen. İsteyince 10 a yükseltiyorlar. Bir ara 15 olacak deniyordu. O yalan oldu galiba jdjdj

Olmasi gereken degerler . Her şey muthis oldu da rj11 ile direkt yağlı bakir kabloyu modeme taksam belki 1 marjin değeri daha yükselirdi:D
Yani düzelme olmuş da dedim olması gereken değerler mi diye

Muhtemelen. İsteyince 10 a yükseltiyorlar. Bir ara 15 olacak deniyordu. O yalan oldu galiba jdjdj

Olmasi gereken degerler . Her şey muthis oldu da rj11 ile direkt yağlı bakir kabloyu modeme taksam belki 1 marjin değeri daha yükselirdi:D
Şu an verseler 20mbps upload kaldiracak altyapim var ;D. On numara oldu ya

Tplink re505x almistim. Kurulum yaptım ve sonuç bu. 1.3k boşuna mi verdim bu cihaza shsjsjj @EkmekArasiHDD @Burak5415 . Sözde wifi düzelecekti. Daha kötü oldu wifi 🥺 3 kez reset atip yeniden kurdum...

.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-01-09-55-10-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-10-01-09-55-10-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    68,2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20231002_234442.jpg
    IMG_20231002_234442.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Başka alternatifler öneririm. Keenetic gibi.
TP-Link Archer AX23, AX1800 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
TP-Link Archer AX20, AX1800 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
Mercusys MR80X, AX3000 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
Hocam bu ucunden birini alacağım. Daha önce ax20 modelini kullanmıştım ama kablosuz kurulum yok demişti müşteri hizmetleri. Ancak erisim noktası ayarini görmüştüm tplink tether da.

Mercusy ozellikleri dolu dolu görünüyor ve kablosuz router olarak kullanılıyor gibi görünüyor. Kararsız kaldım

TP-Link Archer AX23, AX1800 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
TP-Link Archer AX20, AX1800 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
Mercusys MR80X, AX3000 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router Amazon.com.tr
Hocam bu ucunden birini alacağım. Daha önce AX20 modelini kullanmıştım ama kablosuz kurulum yok demişti müşteri hizmetleri. Ancak erisim noktası ayarini görmüştüm TP-Link tether da.

Mercusy ozellikleri dolu dolu görünüyor ve kablosuz router olarak kullanılıyor gibi görünüyor. Kararsız kaldım

Nasıl o kadar kötü olabiliyor ki alt segment TP-Link ürünleri beş para etmez o zaman benim deneyimlediğim.

Nasıl o kadar kötü olabiliyor ki alt segment TP-Link ürünleri beş para etmez o zaman benim deneyimlediğim.
Kesinlikle 5 para etmezmis menzil genişleticisi. Yanlış bir şey yapmışimdirndiye 3 kez kurdum wifi hic stabil değil. Bu tplink ax20 yi kullanmıştım o çok güzeldi wifi da ancak kablosuz kurulum yapamamıştım. Belki de vardi ama bilmiyorum. Bu yüzden kablosuz router arayisina çıktım. Mercusy ax3000 çok cezbedici geldi

Benim tavsiyem MercuSys.Hem mesh de kurabilirsin sıkıntısız.
Mesh dedigimiz. Kablosuz router gibi kullanmak değil mi?

Bu fiyata çok iyimis . Benimde gönlümde o var

@EkmekArasiHDD hocam mercusys geldi ancak kabloyla kurulum yapabildim. Arayüzden veya 192.168.0.1 den detayli arayüzüne giriş yapıp da yönlendirici ve ya wifi tekrarlayıcı modunu göremedim. Ne yapacağımı şaşırdım:D modeme kabloyla bağlanınca wifi mesafesine hiçbir katkısı olmuyor. Yalnızca hizda etkisi var. Bu router u wan kablosuz wifi güçlendirici olarak kullanabileceğim bir modu ve ya ayari var midir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı