Souls like oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nurullahkzlkya

Decipat
Daha fazla  
FromSoftware: Elden Ring güzel oyun fakat yeni IP gibi hissetirmiyor, bence artık FromSoftware'ın yeni şeylere yelken açması gerektiğini düşünüyorum.

Team ninja: Yukarıda bahsettiğim şeyler Team ninja için de geçerli, bosslar ve sanat tasarımı ne kadar iyi olursa olsun, 3 oyun boyunca aynı mekaniği kullanırsanız insanları sıkarsınız.

Kısacası ben artık souls like oyunlardan sıkıldım, belki Black myth: Wukong çıktığında türe yeni bir soluk getirir.

Oynadığım souls oyunları.
Nioh serisi.
Dark Souls 2
Sekiro. (bana göre FromSoftware'ın yaptığı en iyi oyun.)
We long fallen dynasty.
Mortal Shell.
Sifu.
Jedi Fallen Order.
Sizler souls like oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
FromSoftware: Elden Ring güzel oyun fakat yeni IP gibi hissetirmiyor.

Team ninja: Yukarıda bahsettiğim şeyler Team ninja için de geçerli, bosslar ve sanat tasarımı ne kadar iyi olursa olsun, 3 oyun boyunca aynı mekaniği kullanırsanız insanları sıkarsınız.

Kısacası ben artık souls like oyunlardan sıkıldım, belki Black myth: Wukong çıktığında türe yeni bir soluk getirir.

Nioh serisi.
Dark Souls 2
We long fallen dynasty.
Mortal Shell.
Sifu.

En sevdiğim tür. Sekiro’yu defalarca oynadım.

FromSoftware: Elden Ring güzel oyun fakat yeni IP gibi hissetirmiyor.

Nioh serisi.
Dark Souls 2
We long fallen dynasty.
Mortal Shell.
Sifu.

1-ELDEN RING 2-Dark Souls 3.

FromSoftware'ın elinden çıkmamış Souls-like oyun oynanmamalı diye düşünüyorum. Souls-like oyun geliştiren diğer stüdyolar bu oyunları sadece zor oyunlar olarak algılıyorlar hala daha, sundukları içerik çeşitliliğini, bölüm dizaynını falan tamamen yok sayıyorlar.

Sifu güzeldi ama Sifu zaten Souls like bir oyun değil en başta. Rogue-lite elementleri taşıyan bir beat 'em up.

Kısacası benim düşüncem FromSoftware'ın elinden çıkmış Souls-like oyunlar hala daha başyapıt. Ancak diğer stüdyolar bu işi hiç beceremiyor, Souls'u neyin başyapıt yaptığını fark edememişler çünkü.

FromSoftware'ın elinden çıkmamış souls-like oyun oynanmamalı diye düşünüyorum. Souls-like oyun geliştiren diğer stüdyolar bu oyunları sadece zor oyunlar olarak algılıyorlar hala daha, sundukları içerik çeşitliliğini, bölüm dizaynını falan tamamen yok sayıyorlar.

Sifu güzeldi ama Sifu zaten souls like bir oyun değil en başta. Rogue-Lite elementleri taşıyan bir beat 'em up.

Kısacası benim düşüncem FromSoftware'ın elinden çıkmış souls-like oyunlar hala daha başyapıt. Ancak diğer stüdyolar bu işi hiç beceremiyor, Souls'u neyin başyapıt yaptığını fark edememişler çünkü.
Hidetaka Miyazaki hikayeyi bir bulmaca gibi anlatır ve oyuncular hikayeyi hayal güçleriyle tamamlar, bu Miyazaki'nin tarzıdır souls oyunlarının hikayesi kopuk olmak zorunda değildir. Firmalar bunu bir türlü anlayamadı gitti.

Bu arada bilgilendirme için sağ olun.
En sevdiğim tür. Sekiro'yu defalarca oynadım.
Vallaha hocam ben çok seviyorum souls oyunlarını Sekiro'ya bayılırım, dikkate ve konsantrasyona dayalı oyunlar, rakibi ezberlemek gerekiyor, rakibini yendiğinde insan çok tatmin oluyor hocam başarı hissini veriyor hocam.
Bende sekiro'yu 2 kere bitirdim gerçekten kaliteli oyun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı