Souls like oyunlarının yerine ne oynanabilir?

Hocam aslında oyunları rahat bir şekilde oynayabiliyorum. Sabredememin sebebi Dark Souls 2'nin mide bulandırıcı renk paketi olduğunu düşünüyorum. Atmosferi güzel olan bir oyunda yumrukla bile bossu keserim :D

DS2 mekanik olarak sorunlu. ADP olsun, bossların sıkıcılığı olsun, bir yerde 50 düşman olması olsun. Şu oyunu yapsam utanırdım yani.

Hak veriyorum. Diğer soulsları oynasam bunları yaşar mıyım?

DS1 biraz hantal gelecektir animasyon olarak ama çok severek oynadım. DS3 ise bence harika bir oyun. Bu iki oyunda da DS2'nin sorunları yok.

Ama ilk kez oynayan biri olarak DS1 ile başlasam muhtemelen yeni oyunlara şans vermezdim. DS3 ile başlayıp oyunun alışma süreci olduğunu bildiğim için oynamaya devam ettim. Eski olduğunu hissettiriyor.

Ama keşke DS1 ile başlasaydım diyorum çünkü 1-2 gönderme yapıyor DS3, onları anlardım daha tatlı olurdu. Elden Ring boss kalitesi olarak DS3'den kötü, ama genel olarak en iyi souls oyunu.

Özetle, eski oyunlara biraz ön yargıyla yaklaşırım diyorsan DS3, DS1, mümkünse aralara bir yere Bloodborne, sonra Elden Ring tavsiye ederim.

DS2 mekanik olarak sorunlu. Adp olsun, bossların sıkıcılığı olsun, bir yerde 50 düşman olması olsun. Şu oyunu yapsam utanırdım yani.

Şu an bir kere daha deneyeyim dedim bossu keseyim derken bloklama tuşuna bastım kaldı öyle enerjim yenilenmedi bossu kesecekken kesemedim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı