2500 TL'ye BlackShark V2 Special Edition iş görür mü?

Eğer satıcısı amazon.com.tr ise (Amazon TR'de satılıp satıcısı yurtdışı olan ürünler de var dikkat edin) TR'deki yetkili servisin (Bilkom) bakması lazım. Zaten Amazon yurtdışından getirtip satıyorsa kutuda Bilkom'un etiketi ve garanti belgesi olması lazım. Eğer size bakamıyoruz demişlerse siz yine de kendinizi garantiye alıp gaming.gen.tr'den alın.
İşte hocam ben bu tarz ürünleri yurtdışından almıyorum ki garanti durumunda sıkıntıya düşmeyim diye. O yüzden satıcısı Amazon TR idi Türkiye ürünü diye almıştım. Ürün de böyle gümrük vergisi, gönderme ücreti gibi şeyler yoktu. Ürün zaten Türkiyedeki depolarından gönderildi bana. 1 günde ulaştı elime.

Bende Razer klavye de var garantiye gönderdim Bilkom'a ve sıfırı ile değiştirip geri gönderdiler bana. Şimdi bu kulaklıkta garanti kağıdının üstünde sadece yetkili servis olarak Amazon Türkiye ithal etti ve yetkili servisi Amazon Türkiye dir yazıyor. Bilkom ve ya başka bir yetkili satıcının adı yazmıyor. Razer Blackwidow v3 TKL klavyemin garanti kağıdında Bilkom yazıyordu. O yüzden yazdım her tarafa yardımcı olmdılar. İade etmek istedim. Zaten kulaklılığın sol tarafından ses yüksek geliyordu. O yüzden garanti bulmak istedim.

Bilkom yazıyor hocam bunun üzerinde garantisinde
O zaman çok iyi hocam. Yarım saat önce sipariş geçtim Gaming.gen.tr sitesinden. Elimdeki kulaklığı Amazon'a iade edeceğim yarın.

İşte hocam ben bu tarz ürünleri yurtdışından almıyorum ki garanti durumunda sıkıntıya düşmeyim diye. O yüzden satıcısı Amazon TR idi Türkiye ürünü diye almıştım. Ürün de böyle gümrük vergisi, gönderme ücreti gibi şeyler yoktu. Ürün zaten Türkiyedeki depolarından gönderildi bana. 1 günde ulaştı elime.

Bende Razer klavye de var garantiye gönderdim Bilkom'a ve sıfırı ile değiştirip geri gönderdiler bana. Şimdi bu kulaklıkta garanti kağıdının üstünde sadece yetkili servis olarak Amazon Türkiye ithal etti ve yetkili servisi Amazon Türkiye dir yazıyor. Bilkom ve ya başka bir yetkili satıcının adı yazmıyor. Razer Blackwidow v3 TKL klavyemin garanti kağıdında Bilkom yazıyordu. O yüzden yazdım her tarafa yardımcı olmdılar. İade etmek istedim. Zaten kulaklılığın sol tarafından ses yüksek geliyordu. O yüzden garanti bulmak istedim.

O zaman çok iyi hocam. Yarım saat önce sipariş geçtim Gaming.gen.tr sitesinden. Elimdeki kulaklığı Amazon'a iade edeceğim yarın.
O zaman Amazon kendi kendine iş yapmış. Normalde yetkili servis kimse ithal ettikten sonra ona gönderip etiket ve garanti belgesi çıkarttırması lazımdı. Uğraşmayıp garantisi direkt benim demiş demek ki. Neyse gaming'deki kulaklığı aldığınız iyi olmuş. Amazon'dakini iade edin gitsin.

O zaman Amazon kendi kendine iş yapmış. Normalde yetkili servis kimse ithal ettikten sonra ona gönderip etiket ve garanti belgesi çıkarttırması lazımdı. Uğraşmayıp garantisi direkt benim demiş demek ki. Neyse gaming'deki kulaklığı aldığınız iyi olmuş. Amazon'dakini iade edin gitsin.
Aynen hocam zaten 1 aylık Amazon iade sürem geçmişti. O yüzden iade etme teklifi verdiler bana baktılar garanti servisleri iş yapmıyor. Amazona yazıyorum Bilkom'a yönlendiriyor Bilkom'u arıyorum seri numarasını istiyor veriyorum diyorlar bu bizim sistemde gözükmüyor. Areneya yazdım sordum onlarda bakmıyor. Bilkomda 40-45 dakika telefon görüşmesi yaptım. Sürekli birilerine aktardılar çözüm için uğraştılar epey. Sonra Amazonla konuşun tekrar. Böyle bir kısır döngü yaşadım 1 hafta boyunca. Bir yandan da Global'e yazdım. Yok olmuyor. Bunlara da tamam derdim ancak ürün bundan 1 sene sonra belki kronik bir sıkıntısı olacak Amazon yine para iadesi yapacak o zaman belki bu kulaklığı daha alamayacağım her gün zamlanıyor fiyatları. Şimdi gaming.gen.tr den aldım ki en azından değişim, tamir yapar içim rahat olur.

2.500 TL'ye alınan bir kulaklıktan çok fazla bir malzeme kalitesi ve performans beklemek doğru olmaz. THX özelliğini Synapse 3 uygulamasından kullanabilirsiniz ancak bunun için kulaklığı kendi ses kartıyla PC'ye bağlamanız gerekiyor. THX lisansı ses kartına bağlanmış çünkü. Siz farklı bir ses kartı denerseniz ya da doğrudan jak üzerinden PC'ye bağlarsanız o zaman lisansı görmez, kullanamazsınız. Ayrı bir THX uygulaması var Synapse 3'ten farklı. Orada ücret karşılığı (15 gün deneme, sonra 20 dolar) THX alıp ömürlük ve istediğiniz kartla daha detaylı ayarlarla kullanabilirsiniz. Ama sonuç olarak Synapse 3 yazılımı rezalet. Her güncellemede bozulma ihtimali var ve güncellemeler zorunlu, geri dönemiyorsunuz.
Mikrofon konusunda daha önce belirtmiştim. Kendi ses kartı çok kötü. Kulaklığın potansiyeline engel oluyor. Normalde mikrofonu kaliteli (iyi bir ses kartıyla kullanılırsa) ancak noise canceling çok başarılı diyemem. Discord'da arkadaşla konuşurken krisp arka plan gürültüsünü gayet başarılı kesiyor ancak pek randımanlı çalışmıyor. Bazen arkadaşın kulaklığından kulaklıktaki sesi mikrofondan alabiliyorum düşük seste. Ancak şöyle bir şey de var. Arka plan gürültüsünü aşırı kesen mikrofonlar sesi robotikleştirip kötü bir hale getiriyor. En iyi mikrofon izalosyonu yazılım üzerinden yapılarak olur.

Son olarak HyperX ses kartına takınca ses ve mikrofon kalitesinde kayda değer bir değişme oldu mu hocam?

Hocam iyi akşamlar, ben de BlackShark V2 SE modelini almayı düşünüyordum ama ses kartı dediğiniz kadar kötüyse BlackShark v2X modelini almayı düşünüyorum. (cihaz laptop ve sınırsız DTS: X lisansım var.)

Bu durumda hangisini almamı önerirsiniz? Malum SE modeli 3200TL şu an da ama v2X modeli İncehesap'ta 1700TL'lere kadar düşüyor aradaki fiyat farkına değer mi?

Hocam iyi akşamlar, ben de BlackShark V2 SE modelini almayı düşünüyordum ama ses kartı dediğiniz kadar kötüyse BlackShark v2X modelini almayı düşünüyorum. (cihaz laptop ve sınırsız DTS: X lisansım var.)

Bu durumda hangisini almamı önerirsiniz? Malum SE modeli 3200TL şu an da ama v2X modeli İncehesap'ta 1700TL'lere kadar düşüyor aradaki fiyat farkına değer mi?
İyi akşamlar. Fiyat farkı çok açılmış hocam. Uyguna V2 SE yoksa o para verilmez. V2X almak daha mantıklı ama büyük ihtimalle laptopta ses kartı olmadan kötü performans verecektir. Bu sebeple V2 SE'ye vereceğiniz parayla V2X + Sound Blaster X1 ikilisi yapabilir ya da farklı bir kulaklık almayı düşünebilirsiniz. İhtiyacınıza göre Cloud 2/3, G Pro X, HS80 gibi kulaklıklardan birini tercih edebilirsiniz. Kulaklıklardaki önceliklerinizi tam olarak sıralayıp yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

Konu açıp bütçenizi yazın yardımcı olalım. V2SE pahalı şuan.

İyi akşamlar. Fiyat farkı çok açılmış hocam. Uyguna V2 SE yoksa o para verilmez. V2X almak daha mantıklı ama büyük ihtimalle laptopta ses kartı olmadan kötü performans verecektir. Bu sebeple V2 SE'ye vereceğiniz parayla V2X + Sound Blaster X1 ikilisi yapabilir ya da farklı bir kulaklık almayı düşünebilirsiniz. İhtiyacınıza göre Cloud 2/3, G Pro X, HS80 gibi kulaklıklardan birini tercih edebilirsiniz. Kulaklıklardaki önceliklerinizi tam olarak sıralayıp yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.
Hocam önceliğim rahatlık ve singleplayer oyun ağırlıklı/müzik ve günlük kullanım için tercih edeceğim daha çok, mikrofon kalitesinin de pek bir önemi yok.

Cloud 2 denemiştim kafamı çok sıkmıştı, hiç rahat edemedim ama v2x denediğimde çok rahattı o yüzden blackshark v2 modellerinden birini almayi dusunuyorum.

Bir de dışarıdaki sesi kesmesi çok önemli eğer v2se modelinin gürültü engelleyicisi v2xten çok daha başarılıysa alınmaya değebilir.

Son düzenleme:
Hocam önceliğim rahatlık ve singleplayer oyun ağırlıklı/müzik ve günlük kullanım için tercih edeceğim daha çok, mikrofon kalitesinin de pek bir önemi yok.

Cloud 2 denemiştim kafamı çok sıkmıştı, hiç rahat edemedim ama v2x denediğimde çok rahattı o yüzden blackshark v2 modellerinden birini almayi dusunuyorum.

Bir de dışarıdaki sesi kesmesi çok önemli eğer v2se modelinin gürültü engelleyicisi v2xten çok daha başarılıysa alınmaya değebilir.
Ses izolasyonu önemliyse o zaman kesinlikle arkası kapalı bir kulaklık almanız lazım. Kulaklığın clamping force'u yanı kulağa bastırma şiddeti de biraz fazla olmalı ki kulak pedi kulağınızı iyice kapatsın. Kulak pedinin de aynı şekilde ses geçirmeme konusunda iyi olması lazım. Blackshark V2'de ANC yok, pasif gürültü engelleme var. Onu da kumaş pedinin yapısını ses geçirmeyecek şekilde yaparak başarmaya çalışmışlar. V2X'teki pedde pasif gürültü engellemeyle ilgili bir ibare yer almıyor ancak RTings sitesine bakınca izolasyon konusunda ikisi de benzer puanlar almışlar. V2X için kulağa bastırma şiddeti daha çok yazılmış ama.

Rekabetçiden ziyade single player oyunlar ve müzik/film için kulaklık arıyorsanız gaming kulaklıklardan ziyade ses kartı + stüdyo (referans) kulaklığı ikilisi yapmanız lazım ama biraz pahalıya patlıyor. Örneğin Sound Blaster X1 + Beyerdynamic DT770 ikilisi yapabilseniz ses konusunda aydınlanma yaşarsınız ama size 1.7K + 7K'dan ortalama 9K'ya patlar. Aslında ses yalıtımı şartınız olmasa şu an en F/P sayılabilecek kulaklık olan 400 TL'lik Creative Aurvana Live! Special Edition'ı almanızı önerirdim ama mikrofonu yok. Kulaklık çok hafif ve kafanızı bastırmıyor resmen ama biraz küçük bir kulaklık. Bir de ses kartıyla daha iyi performans veriyor. İsterseniz internetten incelemelerine bir bakın derim.

Daha ucuz olan gaming kulaklıklara bakacak olursak Cloud 2/3 istediğinizin tam tersinde daha çok başarılı yani mikrofonda ve rekabetçi oyunlarda çok iyi. Blackshark V2 genel kullanımda çok daha iyi.
Şu an Blackshark V2'lerdeki indirimler bitmiş ve kulaklık 3.4K'lara çıkmış. V2X ise 1.6K civarlarında. Aralarında 2 kattan fazla fark var ve 1.8K sırf bir ses kartı için verilmez. V2'nin kendisinde tizler halihazırda sıkıntılıyken V2X'te ise daha da sıkıntılı. Şöyle 2-2.5K'ya V2 Special Edition yakalayamazsanız Logitech G Pro X güzel bir alternatif olabilir ama biraz pahalı. Genel başarısı çok iyi, ses yalıtımı da iyi ama kafaya V2'den biraz daha fazla güç uyguluyor.

Logitech G PRO X güzel bir alternatif olabilir ama biraz pahalı.

Hocam maalesef 4klara çıkamam. V2 X yanına ortalama 500TL'lik F/P ses kartı önerebilir misiniz?

Anakartım bu: Phx sierra peh V1 1.20

Şu anda dandik bir kulakiçi kulaklık kullanıyorum onda bile ses fena değil. Belki ses kartına ihtiyacım kalmaz sonuçta profesyonel ses ile bir işim yok.

Hocam maalesef 4klara çıkamam. V2 X yanına ortalama 500TL'lik F/P ses kartı önerebilir misiniz?

Anakartım bu: Phx sierra peh V1 1.20

Şu anda dandik bir kulakiçi kulaklık kullanıyorum onda bile ses fena değil. Belki ses kartına ihtiyacım kalmaz sonuçta profesyonel ses ile bir işim yok.
Profesyonel ses demeyelim de kulaklıktan tam performans almak diyelim biz ona.

Bir kere alacağınızdan sizin yerinde olsam Sound Blaster X1 alırdım. İlaki bütçem yok diyorsanız şunlardan biri olabilir:

1- Sound Blaster G3
2- Sound Blaster Play4
3- Ugreen Ses Kartı
4- Ugreen Ses Kartı
5- Ugreen Ses Kartı

Ugreen'in benzer fiyatta 3 farklı ürünü var ama tam olarak farkları nedir bilmiyorum. Onları da yazdım araştırın isterseniz ama dediğim gibi biraz fazla verin Creative'in ürünlerinden birini alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı