Sporda kendimi çok başarısız hissediyorum

jearz

Centipat
Daha fazla  
Ben 15 yaşındayım, hayatım boyunca ailem yüzünden hiçbir kursa gidemedim ve okulda da hayatım boyunca hiç spor kursu yoktu. Şimdi 15 yaşına geldim, hangi spora başlarsam başlayayım hiçbirinde iyi olabileceğimi düşünmüyorum. İlk başta masa tenisi kursuna başladım. Haftada 4 gün kurs oluyordu, kurslar 3 ila 4 saat oluyordu günde 9 saat ders görüyorum. Ondan dolayı hem çok yorgun oluyordum, hem de sıfırdan başladığım için çok kötü olduğumu düşünüp 3 hafta gidip bıraktım. Hâlâ 15 yaşındayım, tekrar bir spor kursuna başlasam tekrar başarısız olacağımı düşünüyorum ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene en sevdiğin sporda kurslara git / bir akademiye katıl (futbol, basketbol voleybol gibi ise.) 3-4 yıldır TBF'de basket oynuyorum ama bazen diyorum ki keşke ilkokulda başladığım futbola devam etseymişim :) Özetle bölgendeki spor kurslarını ziyaret et, dene, en sevdiğinde kendini geliştir.

Ben 15 yaşındayım, hayatım boyunca ailem yüzünden hiçbir kursa gidemedim ve okulda da hayatım boyunca hiç spor kursu yoktu. Şimdi 15 yaşına geldim, hangi spora başlarsam başlayayım hiçbirinde iyi olabileceğimi düşünmüyorum. İlk başta masa tenisi kursuna başladım. Haftada 4 gün kurs oluyordu, kurslar 3 ila 4 saat oluyordu günde 9 saat ders görüyorum. Ondan dolayı hem çok yorgun oluyordum, hem de sıfırdan başladığım için çok kötü olduğumu düşünüp 3 hafta gidip bıraktım. Hâlâ 15 yaşındayım, tekrar bir spor kursuna başlasam tekrar başarısız olacağımı düşünüyorum ne yapabilirim?

3 haftada 1 kursta kimse başarılı olamaz.
Not dahiler belli bir seviyeye gelebilir ama başarılı denebilir mi?

Dostum benim motor noronlarim hasarli, yani motor korteks hasarli beyinde kaslari yoneten kisim, El yayiyla calisarak tutus gucumu 1 yilda anca 32 kilodan 64 kiloya cikardim, Bu spor sabir isi, sabirli olursan karsiligini alirsin.

Geri
Yukarı