SSD önerisi

Şu konuyu okumanı öneririm. @agahemir986

Phison S11 issues şeklinde arama yapabilirsiniz.
Evet, o kontrolcüyü kullanan SSD'ler sorunlu modeller oluyor genelde. Patriot Burst'un kronik bir sorunu yok.

Şu konuyu okumanı öneririm. @agahemir986

Evet, o kontrolcüyü kullanan SSD'ler sorunlu modeller oluyor genelde. Patriot Burst'un kronik bir sorunu yok.
Evet hocam, Phison 11 Patriot'da da kullanılıyor. Ucuz SSD'lerin marka/model farketmeksizin hepsi sorunlu.

Hepsi değil. Patriot'da kronik bir sorun yok, kaç kez diyeceğim daha?
Bana bunu kanıtlayabilirmisiniz? Ucuz ve göz boyuyor diye mükemmel mi olmak zorunda? Söylediğiniz SSD'nin kontrolcüsü en fazla kronik sorun çıkartan SSD'lerde kullanılıyor. Ve yabancı yorumlarda Patriot Burst'un veri kaybı yaşadığı da paylaşılmış. Hem de birkaç forumda. O fiyata bir SSD almaktansa işimi garantiye alıp Samsung almayı tercih ederim. Ayrıca DRAM boyutu da olduça düşük. Ayrıca sundukları ürün yazılımı berbat, Windows 10'da sistem kurulumunda sorun yaşadığı biliniyor.

Son düzenleme:
Bana bunu kanıtlayabilir misiniz?
Kronik bir sorunu olsa hakkında çok fazla konu açılırdı ve önerilmezdi. 980 Pro'da da sorun yaşayan olabilir ama bu SSD'yi kronik sorunlu yapmaz. Patriot Burst'da illaki sorun yaşan vardır ama bu onun kronik sorunlu olduğu anlamına gelmez. SSD Plus ise kronik düz kronik sorunlu. Sizin gibi sorun yaşamayanların olması kronik sorunlu olmadığı anlamına gelmez. Az önceki örneğin zıttı buda.

Şu konuyu okuyun lütfen.

Kronik bir sorunu olsa hakkında çok fazla konu açılırdı ve önerilmezdi. 980 Pro'da da sorun yaşayan olabilir ama bu SSD'yi kronik sorunlu yapmaz. Patriot Burst'da illaki sorun yaşan vardır ama bu onun kronik sorunlu olduğu anlamına gelmez. SSD Plus ise kronik düz kronik sorunlu. Sizin gibi sorun yaşamayanların olması kronik sorunlu olmadığı anlamına gelmez. Az önceki örneğin zıttı buda.

Şu konuyu okuyun lütfen.
Ben şuan Patriot hakkında konuşuyorum, bunu kabul etmeyip Sandisk SSD'nin sorunlarını bana atıyorsanız demek ki siz de Patriot'un sorunlu olduğunu kabul ettiniz. Ayrıca Patriot'un hızı yüksek falan da değil, bir tek ATTO testinde yüksek. Bunu da kullanan arkadaşlarım var :)

Ben şuan Patriot hakkında konuşuyorum, bunu kabul etmeyip Sandisk SSD'nin sorunlarını bana atıyorsanız demek ki siz de Patriot'un sorunlu olduğunu kabul ettiniz.
Kabul etmedim. Patriot Burst'un kronik sorunlu olduğuna dair hiç bir şey yok çünkü sorunlu değil. F/P konusunda mükemmel bir SSD.

Daha detaylı anlatması için @hakan yaeger hocamı etiketleyeceğim :)

Patriot Burst ile SSD Plus modelini karşılaştırmanız bile gülünç açıkçası. Kontrolcü sorunlu falan demişsiniz bir de, açıklama yapmaya bile tenezzül etmemem lazım ama neyse.

Hiçbir SSD sorun çıkarmayacak değil, o çok iyi 980 PRO'lar, 870 EVO'lar bile sorun çıkarabiliyor. Yaygın olarak DRAM arızası da yaşanıyor hatta.

Phison S11 kontrolcünün hiçbir sorunu yok, sadece giriş seviyesi bir kontrolcü. Patriot Burst'ün de bir problemi yok. Kanıtınız varsa buyurun paylaşın. 2-3 kişide sorun yaşandı diye bir SSD'yi sorunlu olarak ilan edemezsiniz. Şimdi düşük hız konuları gelecek önüme muhtemelen :d

Ayrıca SanDisk SSD Plus'ta SMI SM2256S kontrolcü bulunuyor. Girişinin giriş seviyesi, 3D NAND desteği dahi bulunmayan tabiri caizse çöp bir kontrolcü.

Yani sonuç olarak, Patriot Burst sorunlu falan değil. Yok sağlığı düşüyormuş, yok hızlar düşükmüş bunlar hikaye.

Yeni konular

Geri
Yukarı