Steam Deck hakkında ne düşünüyorsunuz?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Bir anda aklıma geldi Steam Deck diye bir cihaz vardı, Türkiye'de olmadığından pek kullanan olmasa da. Bu cihaz hakkında düşünceleriniz neler sizce alınabilir bir cihaz mı?

Ben şahsen hiç ama hiç beğenmiyorum, aşırı kaba bir tasarımı var. 64 GB'lık dalga geçer gibi konulan modeli saymazsak 650 dolarlık da bir fiyatı var, bence oyunları HD bile olmayan ekranda orta-düşük ayarlarda oynatan bir cihaza o kadar para verilmemeli. Zaten el konsolunda o kadar sağlam grafikli konstrasyon isteyen oyunlar oynamaya çalışmak anlamsız, olacaksa PSP veya Switch gibi olmalı içinde oynanacak oyunlar. Oturup da Elden Ring oynamayı beklemek saçma geliyor. Ha illa çok isteyen varsa bir gamepad alıp üstüne GeForce NOW ile tüm oyunları en yüksek kalitede oynaması daha mantıklı bence.

Herhangi bir Nintendo cihazı ile RDR2, God of War, ya da artık ne istersen oynayabiliyor musun? Ben buna bakıyorum şahsen. Evet büyük bir cihaz ama eşi benzeri yok.
Steam Deck boyutu yüzünden alınmıyor ama kim istemesin handheld konsolda RDR2 oynamayı. Bu arada Nintendo exc. oyunları için 2DS kullanıyorum.

Steam Deck boyutu yüzünden alınmıyor ama kim istemesin handheld konsolda RDR2 oynamayı. Bu arada Nintendo exc. Oyunları için 2DS kullanıyorum.

Almadan önce bende senin gibi diyordum. 420 euroya 64'lük modeli ve 100 euroya WD'nin 2230 1TB NVMe'sini alıp 500 euroya getirdim 1TB'lik cihazı. Açıkça konuşmak gerekirse, boyutu ve ağırlığı gerçekten fazla değil, hatta daha büyük bile olsa olurmuş. Gerekli ayarlamaları yapıp ve patchleri kurup RDR2 de 60FPS normal ayarlarda 3 saate yakın pil süresi alıyorum, bu bence gayet yeterli bir süre RDR2'ye göre 30FPS'e çektiğimde 4 saate kadar çıkıyor. Ekranı küçük ve yetersiz çözünürlükte geldiği zamanlar iPad Air 2 cihazıma bağlayıp rahatlıkla oynayabiliyorum. Kişisel olarak algılamayın ama Türkiye'de çoğu kişi parası veya alma imkanı olamadığından cihaza çemkiriyor. PS5 de kullanıyorum Series S de kullanıyorum, ama bu cihazın verdiği keyif Bam-Baş-Ka.

Bir anda aklıma geldi Steam Deck diye bir cihaz vardı, Türkiye'de olmadığından pek kullanan olmasa da. Bu cihaz hakkında düşünceleriniz neler sizce alınabilir bir cihaz mı?

Ben şahsen hiç ama hiç beğenmiyorum, aşırı kaba bir tasarımı var. 64 GB'lık dalga geçer gibi konulan modeli saymazsak 650 dolarlık da bir fiyatı var, bence oyunları HD bile olmayan ekranda orta-düşük ayarlarda oynatan bir cihaza o kadar para verilmemeli. Zaten el konsolunda o kadar sağlam grafikli konstrasyon isteyen oyunlar oynamaya çalışmak anlamsız, olacaksa PSP veya Switch gibi olmalı içinde oynanacak oyunlar. Oturup da Elden Ring oynamayı beklemek saçma geliyor. Ha illa çok isteyen varsa bir gamepad alıp üstüne GeForce NOW ile tüm oyunları en yüksek kalitede oynaması daha mantıklı bence.
Hocam bence hem iyi hem kötü.Aya neyo 2 ve gpd win max 2 bu aleti hem performans hem kalite olarak tokatlar ama Steam deck bunların yanında daha f/p bir cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı