Steam Steam kredi kartı doğrulaması nasıl yapılır ?

enesg4han

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RX 6700XT
Ryzen 5 5600X
16 GB
A520M Plus
Arkadaşlar herkese merhaba. Steam üzerinden sürekli olarak kredi kartı veya debit kart ile alışveriş yaptığınızda sizden doğrulama istiyor. 2 adet küçük provizyon çekiyor ve bu provizyonları girmeniz isteniyor. Ancak ne yaparsanız yapın o miktarlar kabul olmuyor. Yaklaşık 1-2 haftadır tüm kaynaklara baktım, Steam desteğe açtığım ticketlarda ettiğim kavganın söylediklerimin haddi hesabı yok. Steam destek bu konuda size asla yardımcı olmuyor, provizyonunuzu yatıracağız merak etmeyin diye geçiştiriyorlar. Ben de çözümü kendi kendime buldum, başkasının başına gelir veya gelmiştir diye çözümü bırakıyorum.

1-) Kredi kartı doğrulamasını başlatın.
2-) Tarayıcı üzerinden internet bankacılığınıza giriş yapın. (Mobil değil)
3-) Destek bölümünden Online Hizmet ile canlı desteğe bağlanın.
4-) Canlı destekten çekilmiş provizyon değerlerinin üzerine herhangi bir ücret eklenmemiş, ham halini talep edin.
5-) Miktarları noktalı bir şekilde girin. Örnek olarak 3,45 yerine 3.45 şeklinde yazın.

Hocam doğrulama kısmına giriş yapınca oradaki yazıda "Bankanıza bağlı olarak işlemlerin görünmesi bir veya iki gün sürebilir" yazıyor banka çekilen parayı anında görüyor mu yoksa 1-2 gün geçmesi mi lazım?

Hocam doğrulama kısmına giriş yapınca oradaki yazıda "Bankanıza bağlı olarak işlemlerin görünmesi bir veya iki gün sürebilir" yazıyor banka çekilen parayı anında görüyor mu yoksa 1-2 gün geçmesi mi lazım?
Biraz geç oldu ama yinede söyleyeyim. Bir iki gün sürmüyor direkt olarak işlemlere girdiğinizde en geç 5 dakika sonra çekilen provizyonların gözükmesi lazım.

Arkadaşlar herkese merhaba. Steam üzerinden sürekli olarak kredi kartı veya debit kart ile alışveriş yaptığınızda sizden doğrulama istiyor. 2 adet küçük provizyon çekiyor ve bu provizyonları girmeniz isteniyor. Ancak ne yaparsanız yapın o miktarlar kabul olmuyor. Yaklaşık 1-2 haftadır tüm kaynaklara baktım, Steam desteğe açtığım ticketlarda ettiğim kavganın söylediklerimin haddi hesabı yok. Steam destek bu konuda size asla yardımcı olmuyor, provizyonunuzu yatıracağız merak etmeyin diye geçiştiriyorlar. Ben de çözümü kendi kendime buldum, başkasının başına gelir veya gelmiştir diye çözümü bırakıyorum.

1-) kredi kartı doğrulamasını başlatın.
2-) tarayıcı üzerinden internet bankacılığınıza giriş yapın. (mobil değil)
3-) destek bölümünden Online hizmet ile canlı desteğe bağlanın.
4-) canlı destekten çekilmiş provizyon değerlerinin üzerine herhangi bir ücret eklenmemiş, ham halini talep edin.
5-) miktarları noktalı bir şekilde girin. Örnek olarak 3,45 yerine 3.45 şeklinde yazın.

Bu çözüm sadece kredi kartı için geçerli, değil mi?

Son düzenleme:
Bu çözüm sadece kredi kartı için geçerli, değil mi?
Debit kartlar için de yapılması mümkün. Ancak bahsettiğim gibi gözüken provizyon değerleri üzerine komisyon koyulmuş halleri. Steam kabul etmez. Provizyonsuz hallerini talep etmeniz gerek.

Çekilen değerleri girdiğimde kabul etmedi. Neyse artık ayın sonunu bekleyeceğiz.

Eğer benim gibi bu sorunu tosla kartta yaşadıysanız sizinle çözümü paylaşmak istiyorum. Tosla harcama geçmişinde çekilen tutarların üstüne basınca komisyon tutarları gözüküyor. Onları çekimlerden çıkartıp doğrulamaya bu değerleri yazın.

Örnek : 3.45 TL çeksin steam. Çekilen tutarın üstüne bastığımızda gelen sayfada komisyon tutarı da gözüküyor ( KMV yazıyordu tosla da ). Bunu çıkıyoruz , yani 3.45 - 0.01 = 3.44 yazacaksınız doğrulamadaki ilgili yere.

Son düzenleme:
Çekilen değerleri girdiğimde kabul etmedi. Neyse artık ayın sonunu bekleyeceğiz.

Eğer benim gibi bu sorunu tosla kartta yaşadıysanız sizinle çözümü paylaşmak istiyorum. Tosla harcama geçmişinde çekilen tutarların üstüne basınca komisyon tutarları gözüküyor. Onları çekimlerden çıkartıp doğrulamaya bu değerleri yazın.

Örnek : 3.45 TL çeksin steam. Çekilen tutarın üstüne bastığımızda gelen sayfada komisyon tutarı da gözüküyor ( KMV yazıyordu tosla da ). Bunu çıkıyoruz , yani 3.45 - 0.01 = 3.44 yazacaksınız doğrulamadaki ilgili yere.

Kredi kartı veya banka kartlarında çekilen tutarların üzerine 34, 46 kuruş gibi miktarlar eklendiği için kesin olmuyor banka ile iletişime geçmek gerekiyor. Tosla, papara, ininal gibi kartlarda durum nasıl işliyor bilmiyorum. Ancak siz çözümünü bulmuşsunuz. Paylaştığınız için teşekkürler.

hocam merhaba,tosladan bakiye yüklemesi yapmıştım kart doğrulama için tutarlar çekildi ama o tutarlar geri hesabıma yansımadı sizdede bu şekilde problem oldumu ? kime yazmam gerekiyor?

Bende de aynı şekilde iade olmadı. Desteğe de yazamıyorum.

Hesap detaylarına girin Steam'de ve yüklediğiniz tutarın üstüne tıklayıp destek istiyoruma tıklayın oraya detaylı yazın olayı, iade tarihini öğrenin sonra Tosla'yı arayın veya canlı desteğine yazın talep açacaklar, iade tarihi saatini net istiyorlar Tosla onu da kesinlikle belirtin sonra tekrardan uğraşmayın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı