Steam'i Kötüleyen Tayfa

Epic'e saygı duyuyorum ve gayet güzel bir iş yaptıklarını düşünüyorum. Hali hazırda Rockstar üzerinde GTA V hesabım zaten vardı. Steam üzerinde de bir sürü "parası" ile alınmış oyunum var. Sizin yaptığınız şu anda tam olarak kusura bakmayın ama fanboyluk. Eleştirinizi esirgemeyin ama "orijinal oyun görmemişler ehehehe" tarzı ithamlar hoş durmuyor.

Dediğiniz doğru. Hangisi korsan oyunu verdi verse yasa dışı olmazıydı. Ben şöyle düşünüyorum 2-3 gün önce GTA V aldılar sonra Epic Games ücretsiz yapınca ağlamaya başladılar.

Saydigin 3 oyunun 2 si +5 yasinda, digeri de Just Cause 3'un yerini bile alamadi. Komik.
Oyunlar kötü olabilir ama steam ya da başka bir platformda parayla satıldığı gerçeğini değiştirmiyor. Steam geçen hafta %80-90 indirimli GTA 5 satsa oradan alırdım ve şuan Epicte bedava olması inan koymazdı. (Az önce de steam'den bir oyun aldım mesela) Bu kadar gözünüzü köreltmeyin. Yaşı yetenler steam'in ilk çıktığı yılları bilirler. İnsanlar para verip aldıkları oyunları indirip oynarken bile 10 takla atıyorlardı. Epic games daha emekleme aşamasında, launcher dediğin de altı üstü kod parçası bugün olmasa yarın düzelir.

Yanılıyorsunuz daha ilk orijinal oyunları olduğu için sadece biraz heyecanlılar. Daha önceden utorrent dışında Launcher kullanmadıkları için haberleri yok daha Steam'le Epic'in arasındaki farktan. Biraz GTA V için Epic'te takılsınlar sonra Steam bedava bir oyun verince Steam'e geçtiklerinde anlarlar o zaman farkı :)

utorrent'in sadece korsan için kullanılmadığını biliyorum :)

Korsan kullanmadınız diye kendinizi diğer insanlar üstün görmeniz kendinizi daha da aşağıya çeker. Ben hayatımda sadece 3 oyun aldım CS:GO, FIFA 18, Witcher 2 ve verdiğim paradan memnunum. İlla Steam daha köklü diye orayı desteklemek zorunda değiliz.

Ülkenin hali bu, birine 3 kuruş fayda sağla sabaha kadar över seni, yılların emeğini bir kalemde siler.

Epic'in derdi sizi sevindirmek değil, Steam karşısında adını duyurmaya çalışıyor sadece. Bu süreçte gariban dostu diyenler bile oldu, ilginç gerçekten.

Ülkenin hali bu, birine 3 kuruş fayda sağla sabaha kadar över seni, yılların emeğini bir kalemde siler.

Epic'in derdi sizi sevindirmek değil, Steam karşısında adını duyurmaya çalışıyor sadece. Bu süreçte gariban dostu diyenler bile oldu, ilginç gerçekten.
Ustundeki mesaj da torrentin gariban oldugunu soylemis, daha da ilginc. Bir urunu bedava aliyorsan urun sensin. Biraz sempatiyi bugun veriyor epic, yarin ne alacak gorecegiz.

Ustundeki mesaj da torrentin gariban oldugunu soylemis, daha da ilginc. Bir urunu bedava aliyorsan urun sensin. Biraz sempatiyi bugun veriyor epic, yarin ne alacak gorecegiz.

Torrentin gariban işi olduğunu nereden çıkardınız o mesajdan?

Emek hırsızlığı dinimizce kul hakkına giriyor. Ayrıca sen oradan onu anlıyorsan sende bir şeyler var.

Tam olarak bu. Hayatında orijinal oyun almamış boş beleş kitledir bence Steam'e laf eden. Epic'in Launcher'ı ve özellikleri Steam'in halen daha yanına yaklaşamaz.

Levent abi duymasın. 55. dakika.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

:D

rekabet burda bizim için iyi olan ve evet steam genel olarak yerine oturmuş kral bi mağaza fakat epicin çok kıyakları var. ya bunları birbirine karıştırıcaksın yada rekabetlerine gerideki tarafı destekleyip diğerine hamle yaptıracaksın. 3 sene epic 5 sene steam kullanmış olarak da söylüyorum. steam az daha kıyak geçse yada epic arayüzü vs düzeltse o taraf çok daha kullanılan taraf olucak. ki epic kampanya konusunda şu an çok iyi durumda arayüzü de düzeltse yerine oturacak bir online market

Epic gamesteki oyunlar az.
Lakin steam yüzbinlerce oyunu donma, kasma yasatmadan onmilyonlarca oyuncuya profesyonel sekilde ekrana görüntü ulastiriyor.
Bu basit gibi gözüksede ciddi server altyapisi gerektirir.
Ve yor bir istir.
Öte yandan steam onlarca oyun hediye etti.
Sadece karantina dönemi icin.
Örnek: Total War Shogun 2
Pacman bunun bir listesi vardi ama kaybettim biraz arastirmayla bulabilirsiniz, aklimda kalan tek bu ikisi.
Ama su da bir gercek.
Tek ellesme dogru degil.
Her daim rekabet olmasi lazim.
Bir firma tüm rakiplerini ezip gecmemeli.
Mesela Windows, Chrome, Android tek ellesmenin örnegi.
Android ve Windows tarafinda Apple biraz rekabet saglasa da yetisemiyor.
Ama Chrome su an piyasayi sömürmüs durumda.
Ve duyduguma göre Chrome PC nizdeki her veriyi, her gecmisinizi en ince ayrintisina kadar yedekliyor.
Özel hayatiniz diye bir sey kalmiyor.
Ben de o yüzden Linux ve Firefox ikilisine gecmeye karar verdim.
Su an tek 1 PC de windows var ondan da oyun oynandigi icin.
Linux Warzoneyi de desteklese bir saniye durmam.

Son düzenleme:
Sizin yaptığınız şuanda tam olarak kusura bakmayın ama fanboyluk.

Epic Games fanboyu olup Steam'i kötüleyenlerle dalga geçmek Steam fanboyluğu oluyorsa, evet oyleyim. Steam'in oyun dünyasına kazandırdıklarının yanında Epic Games'in GTA V dışında kazandırdığı bir şey söyler misin?

Korsan kullanmadınız diye kendinizi diğer insanlar üstün görmeniz kendinizi daha da aşağıya çeker.

Korsan kullandığım için kendimi yerlere göklere sığdıramıyordum zaten, bunu sizin de hissedip söylemeniz beni çok minnettar etti.

İlla Steam daha köklü diye orayı desteklemek zorunda değiliz.

Evet değilsiniz, ama ben 10 TL fazla verdiğimde oyunun mağaza serverları benden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı çöktüğünde, çevrimdışı oyun oynayabileceksem o hizmeti almaya varım. Almayı vurguladım çünkü para karşılığında servis ve hizmet almaktan bahsediyorum :) Epic'in ücretsiz oyun dışında oyun alanlara sunmadıkları şeyler tabii bunlar :)

Geri
Yukarı