Sunuculu Bağlantısı Kurup 20 Bilgisayarı Tek Bilgisayar Üzerine Bağlamak

Techkolik

Hectopat
Daha fazla  
Amcam geçenlerde internet kafesindeki bilgisayarları yenileyeceğini söyledi. Benim aklımda da sunucu bilgisayarları toplamak geldi. Şimdi 1 tane ana masa olacak, 20 tane müşteri masaları. Ana masa çok iyi olacak ana masadan oyunları , işletim sistemini , ekran kartı gücünü , işlemci gücünü alacak. Müşteri masaları da sadece ağa bağlanması kadar bileşenleri olsa ne kadar olur ? Veya böyle bir şey mümkün müdür ? Şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok öyle değil konuyu düzelttim. Bir daha okursan anlarsın eksik bilgi yazmışım.

Steam ev içi oyun gibi. Bu sistem oyunlara monitör çözünürlüğüne birde hangi ayarlarda olacağına bağlı.

Yani mümkün müdür ? Ve anladıgım kadarıyla ana masa çok pahalı olmalı ne kadara maal olur ?

Merhaba,
Terminal bilgisayarlar Ağ üzerinden boot ettirilebilir, Bunun için normal kullanacağınız ana bilgisayarın haricinde ayrı bir bilgisayar daha hazırlayıp bu iş için atamanız gerekmektedir. Gündelik kullanılacak ana bilgisayar üzerinde olacak iş değil. Ancak bu olay size sadece HDD lerden tasarruf etmeniz açısından fayda sağlar ayrıca oyunları'da bu şekilde merkezi olarak yönetebilirsiniz. Ana bilgisayarınızın işlemci gücünü, ekran kartı gücünü ve RAM gücünü bu şekilde paylaşamazsınız. Bu şekilde paylaşımlar çoğunlukla grafik işi yapan ortamlarda Sunucu kaynaklarını kullanabilmek için hazırlanan sistemlerde mümkündür. Oyunlarda ne kadar başarılı olur güncel olarak denemedim ancak 3D uygulamalar için bu şekilde sistemler hazırlanıyor.

1. Sunucu donanımı (20 bilgisayarın bağlantısını taşıyabilecek her PC için 4GB RAM ayırsanız 4x20 ve Sunucu için 16GB boşta kalsa. Toplamda 96GB RAM eder. En az Çift işlemcili bir Sunucu olmak durumunda. 8x2 = 16Çekirdek 16x2=32 iş parçacığı)
2. Sunucu işletim sistemi (Windows Server 2012 R2)
3. Windows 7 Windows 8.1 işletim sistemi ve lisans (PC sayısı kadar)
4. Windows Client Call lisans (Server'e bağlanacak PC sayısı kadar)
5. Remote Desktop Call lisans (Server'e bağlanacak PC sayısı kadar)
6. RemoteFX yapılandırması.
7. Bunları cafe için kaldırabilecek bütçe.

RemoteFX üzerinde oyun oynanması ile ilgili bir kaç video paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı