Superonline Steam kısıtlaması

Ankara'da Superonline İzmir'de Vodafone kullanıyorum her ikisi de fiber ve paket hızları aynı. Normalde Superonline'dan daha memnun olsam da Steam özelinde hissedilir derecede Vodafone bana hızlı gelmişti. Yalnız değilmişim.

Evet, Türkiye'de bulunan en kötü ISS kendisi.

Altyapınız nedir?
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu açıklar mısınız?

Evet, girebiliyorum.
Kime göre neye göre? Vodafone altyapımız var FTTH hiç bir sorun yaşamadım ilk 6 ayda 500 Mbps hız verdiler şuan 200 Mbps. Kullanmadan bilmeden yorum yapmaya çok meraklısınız.

Evet, Türkiye'de bulunan en kötü ISS kendisi.

Altyapınız nedir?
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu açıklar mısınız?

Evet, girebiliyorum.
FTTB, Superonline altyapısını kullanıyorum. Vodafone'i de aynı altyapıyla kullanıyordum. SOL'e pingler düşsün diye geçtim, sunucu kısıtlamalarına tutuldum. Müşteri temsilcisini aradım, bana böyle bir kısıtlama olmadığını, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi, gerekirse form atmam gerektiğini söyledi attım formdan da cevap gelmedi 5 gündür. Cimer'e şikayetimi belirttim, onları orası adam eder. Her sitede GPON var, bize 100 MBPS'lik dandik ethernet switchleri takmışlar. Müşteri hizmetleri son derece lağubali ve 20 dakika'da bağlandım.
Ankara'da Superonline İzmir'de Vodafone kullanıyorum her ikisi de fiber ve paket hızları aynı. Normalde Superonline'dan daha memnun olsam da Steam özelinde hissedilir derecede Vodafone bana hızlı gelmişti. Yalnız değilmişim.
Kesinlikle, SOL kapasitenin tamamının kullanılmasını çoğu uygulamada engelliyor, VPN ve DNS yasaklarını saymıyorum bile. Çok pişman oldum, param olsa cayacağım ama öğrenci adamız işte.

Kime göre neye göre? Vodafone altyapımız var FTTH hiçbir sorun yaşamadım ilk 6 ayda 500 Mbps hız verdiler şu an 200 Mbps. Kullanmadan bilmeden yorum yapmaya çok meraklısınız.

Sadece sizin deneyiminize göre değil bütün kullanıcıların deneyimine göre yorum yapıyorum.
Siz memnun olabilirsiniz ama çoğunluk memnun değil.

FTTB, Superonline altyapısını kullanıyorum. Vodafone'i de aynı altyapıyla kullanıyordum. Sol'e pingler düşsün diye geçtim, sunucu kısıtlamalarına tutuldum. Müşteri temsilcisini aradım, bana böyle bir kısıtlama olmadığını, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi, gerekirse form atmam gerektiğini söyledi attım formdan da cevap gelmedi 5 gündür. CİMER'e şikayetimi belirttim, onları orası adam eder. Her sitede GPON var, bize 100 Mbps'lik dandik Ethernet Switch'leri takmışlar. Müşteri hizmetleri son derece lağubali ve 20 Dakika'da bağlandım.

Kesinlikle, sol kapasitenin tamamının kullanılmasını çoğu uygulamada engelliyor, VPN ve DNS yasaklarını saymıyorum bile. Çok pişman oldum, param olsa cayacağım ama öğrenci adamız işte.

Yapabileceğiniz ekstra bir şey yok. Verilen hız vaadinde bulunulmadığı için dava açabilirsiniz.
Zaten CİMER'e başvurmuşsunuz.

Sadece sizin deneyiminize göre değil bütün kullanıcıların deneyimine göre yorum yapıyorum.
Siz memnun olabilirsiniz ama çoğunluk memnun değil.

Yapabileceğiniz ekstra bir şey yok. Verilen hız vaadinde bulunulmadığı için dava açabilirsiniz.
Zaten CİMER'e başvurmuşsunuz.
Neye göre memnun değil arkadaşım söylesene? Ona bakarsan gir şikayetvar.com'a Türknet hakkında on binlerce şikayet var. Diğerleride aynı şekil. Konuşuyorsun ama konuşmak için konuşuyorsun.

100 MBit internet aldınız, hız testinde 94mbit çıkıyor ve Steamde 90mbit civarında indirdiği için kısıtlama var sanıyorsunuz? İnternet hızınızın %90+'sını kulanıyorsunuz işte. Kısıtlama falan yok.

Geri
Yukarı