Tab S9 vs S9 FE+ vs iPad 10

UltimateTeam

Centipat
Halihazırda eski bir Tab A tabletim var, Tab A9 düşünüp daha önceden biraz düşük bütçeli bir konu açmıştım ama uzun ömürlü olması açısından biraz bütçeyi yükseltmeye değer mi onu düşünüyorum. Aklımda bu modeller var, s9FE+ 12 GB, S9 8 GB ve iPad (kalemle birlikte) üçü de yaklaşık 18k TL'ye denk geliyor. S9FE+ 8 GB ise 14K. Amacım üniversite boyunca PDF üzerine yazı yazmak, not tutmak gibi ders işleri olacak. Ama uzun ömürlü olması en önemli kriter. Mağazada iPad tavsiye ettiler ama tam emin olamadım, Android birkaç seneye kasar ve IPad'i uzun süre kullanıp satsan daha az kayıpla satabilirsin dediler. Sizin tavsiyeniz hangisi olur?

Son düzenleme:
IPad'da öyle bir durum var. Ama şu an iPad Pro kullanıyorum ve sana şöyle söyleyim: 2 programı yan yana açınca RAM şişmesi denen drop sorunları ile karşılaşıyorum. Klavye mouse optimizasyonu rezalet. UI sistemi Android 4.0'da olan buglarla dolu. Samsung'un S Pen'inde pil sıkıntısı yok. İstediğin kadar kullanabilirsin. Ayrıca DeX modu dediğimiz mod sayesinde ekranda dilediğin gibi program açabiliyorsun. iPad gibi 3 programla sınırlı değil. Bir de +8 GB sanal RAM var. RAM şişmesi olayını yaşamadan dilediğin gibi kullanırsın. Ben de Tab S9 FE+'a geçmeyi düşünüyorum

O aksesuarlar da oyle pahali ki insan görünce şok oluyor. Yil olmuş 2024 adamlar 8 GB RAM laptop satmaya çalışıyor. Para verilmez bunlara.

Katılıyorum, aksesuarlar saçma şekilde pahalı, kulaklıkları zaten fahiş fiyatta alternatif olarak Sony, Sennheiser gibi rakipler varken saçma sapan fiyatlara satılıyor ki Bluetooth kulaklıkları da sabit bir örnek olarak AAC kodlayıcı kullanıyor LDAC tarzı daha geniş bant genişliği ve örnekleme sunan kodlayıcı kullanmıyor.
Karşınızda Magic Mouse Magic Mouse - Beyaz Multi-Touch Yüzey
Tasarımsal olarak berbat yani elime top alıp klavyeye fırlatsam rastgele tıklanan tuşlarla SolidWorks'te daha iyi tasarım yapar, şarj girişi bile altta tutuşa uygun olmayacak kadar basık sanki yere basılmış Tofaş gibi, bir de sanki 1 Nisan şakasıymış gibi 3319 TL'ye satılıyor.

Katılıyorum, aksesuarlar saçma şekilde pahalı, kulaklıkları zaten fahiş fiyatta alternatif olarak Sony, Sennheiser gibi rakipler varken saçma sapan fiyatlara satılıyor ki Bluetooth kulaklıkları da sabit bir örnek olarak AAC kodlayıcı kullanıyor LDAC tarzı daha geniş bant genişliği ve örnekleme sunan kodlayıcı kullanmıyor.
Karşınızda Magic Mouse Magic Mouse - Beyaz Multi-Touch Yüzey
Tasarımsal olarak berbat yani elime top alıp klavyeye fırlatsam rastgele tıklanan tuşlarla SolidWorks'te daha iyi tasarım yapar, şarj girişi bile altta tutuşa uygun olmayacak kadar basık sanki yere basılmış Tofaş gibi, bir de sanki 1 Nisan şakasıymış gibi 3319 TL'ye satılıyor.
Bu nasıl bir tasarım Allah aşkına?

Bu nasıl bir tasarım Allah aşkına?
Tuşları nerede bu mouse'un?

FE olanlar çok uzun ömürlü olmuyor bir de işlemcileri düşük oluyor. Alırsan Tab S9 veya iPad almanı öneririm. Bende Tab S1 var hala kullanıyorum sadece oyunları açamıyor şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı